Menu

Компанія Activision демонструє віртуального персонажа, якого практично неможливо відрізнити від реального людини

Компания Activision демонстрирует виртуального персонажа, которого практически невозможно отличить от реального человека


На щорічній Конференції розробників ігор GDC 2013, яка проходила у середу минулого тижня, відома компанія Activision представила загальній увазі відеоролик, демонстрував віртуального персонажа, зовнішність якого була створена виключно за допомогою комп'ютерної графіки. Поверхня шкіри, виразу обличчя і очі цього персонажа виглядають настільки реалістично, що в деякі моменти його просто неможливо відрізнити від справжнього живого людини.

Переглядаючи вищезгаданий відеролікі, можна припустити, що цей віртуальний персонаж успішно перебрався на іншу сторону "зловісної долини", принципу, сформульованого в 1970 році японцем Масахіро Морі (Masahiro Mori), фахівцем в області робототехніки, який визначає відношення людей до штучно створених персонажів у залежності від реалістичності виду останніх.

До якогось моменту реалістичності, на одній стороні "зловісної долини", персонажі здаються людям нереальними, "мультяшними". В середині, на дні "зловісної долини", штучні персонажі виглядають вже настільки реалістичними, що це викликає у людей відразливі негативні відчуття. Але на іншій стороні "зловісної долини", реалістичність персонажів вже настільки висока, що вони стають не відрізняються від реальних людей.

Коли я чую згадки про принцип "зловісної долини", мені пригадується фільм 2004 року "Полярний експрес", в якому були задіяні віртуальні графічні персонажі. Згідно мою думку і думку більшості людей, ці персонажі були ще недостатньо реалістичні, навіть для того, щоб потрапити в "страшну" зону долини. Але це було майже 8 років тому, і в технологіях комп'ютерної графіки багато чого сталося за цей час.

Реалістичність віртуального персонажа компанії Activision дозволяє припустити, що комп'ютерна графіка успішно перескочила область "моторошної" зони "зловісної долини", піднявшись одразу на інший її бік, туди, де графіка вже майже не відрізняється від реальності. І це сталося завдяки тому, що компанія Activision називає технологією "рендеринга персонажа наступного покоління". Розробка цієї технології є кульмінацією багатьох років зусиль у напрямку створення фотореалістичних персонажів комп'ютерних ігор.

Одним з основних переваг нової технології компанії Activision є те, що її розробка спочатку велася з розрахунком її застосування для створення графіки в режимі реального часу на комп'ютерах, що мають не самі продуктивні процесори і відеокарти, на комп'ютерах, які стоять в більшості випадків у звичайних людей вдома. Для демонстрації цього фахівці компанії Activision обіцяють найближчим часом продемонструвати свого віртуального персонажа, створюваного в режимі реального часу средненькая ноутбуком двох-трирічної давнини.



|