Menu

Створений перший біологічний комп'ютер, здатний обробляти зображення.

Создан первый биологический компьютер, способный обрабатывать изображения.



Не так давно на сторінках нашого сайту ми розповідали про створення біологічного комп'ютера на основі ланцюжків ДНК, який здатний виконувати закладену в нього програму. Але дослідження в цьому напрямку ведуться різними групами дослідників, і деяким з них вдалося досягти більш значних успіхів в області реалізації біологічних обчислювальних систем. Дослідники з Науково-дослідного інституту Скріппса (The Scripps Research Institute) в Каліфорнії і Ізраїльського технологічного інституту " Техніон (Technion Israel Institute of Technology) розробили свій варіант біологічного комп'ютера, зробленого повністю зі складних органічних молекул, який здатний розшифровувати і обробляти зображення "записані" на ланцюжку молекули ДНК. Цей біологічний комп'ютер є першою реальною демонстрацією молекулярних обчислювальних систем, заснованих на молекулах ДНК.

Коли в цей комп'ютер було закладено відповідне програмне забезпечення він зміг розділити складне зображення на два різних зображення логотипів інститутів Scripps Research Institute і Technion. Звичайно під терміном "програмне забезпечення" мається на увазі зовсім не те програмне забезпечення, з яким ми звикли мати справу. У подібних біологічних обчислювальних системах їх апаратна і програмна частина являють собою єдине ціле, що складається з складних органічних молекул, які взаємодіють і активують один одного за певними правилами, тобто за заданою програмою.

На вході біологічного комп'ютера була ланцюжок ДНК у послідовності якій було закодовано вихідне зображення. Проходячи крізь надра біологічного комп'ютера ця ланцюжок зазнавала змін під впливом молекул комп'ютера і врешті-решт перетворилася на зовсім іншу ланцюжок, що містить два окремі зображення, отримані з одного вихідного. Сам комп'ютер фізично представляв собою трубу, стіни якої були сформовані з упорядкованих особливим чином короткі ланцюжків ДНК, які були програмою цього комп'ютера. "Наше біологічне обчислювальне пристрій заснований на принципах 75-річної давності, які розробив англійський математик, криптолог і програміст Алан Тьюринг" - розповідає один з учених.

Дані дослідження демонструють ще одну вельми перспективну можливість - можливість зберігання інформації, закодованої в ланцюжках ДНК. При цьому на вигляд збереженої інформації не накладається ніяких обмежень, а по щільності зберігання інформації ДНК перевершує всі існуючі сучасні технології. Звичайно біологічні методи обробки інформації дуже повільні, але нічого не заважає розбити довгі ланцюжки на короткі і зробити паралельну обробку, отримавши обчислювальну швидкість, що перевищує швидкість сучасних комп'ютерів.

|