Хмарна обчислювальна платформа RoboEarth допоможе роботам навчатися швидше і зробить їх більш інтелектуальними
Група, що складається з дослідників п'яти європейських університетів, розробила універсальну хмарну обчислювальну платформу, послугами якої зможуть користуватися роботи різних типів і призначень. Ця платформа, RoboEarth Cloud Engine, що дозволяє роботам, які мають постійне з'єднання з Інтернетом, отримати доступ до обчислювальної, комунікаційної інфраструктури, побудованої на основі сучасних інформаційних центрів різних організацій, і до даних, що знаходяться в його сховищі.
Спочатку сервіс RoboEarth замислювався як проста база даних, доступ до якої здійснюється на рівні www-служб. Така організація сервісу дозволила б роботам обмінюватися різними даними та шляхами вирішення різноманітних завдань, значно прискорюючи процес навчання робота новим діям і його адаптацію до виконання нових складних завдань.
Але нова платформа RoboEarth Cloud Engine являє собою набагато більше, ніж просту базу даних. З її допомогою роботи можуть користуватися хмарними обчислювальними потужностями для вирішення складних завдань, виконання яких займає в їх бортових обчислювальних систем досить тривалий час і забирає багато ресурсів. До таких завдань можна віднести роботу програм картографії, навігації, обробку в хмарі голосових команд, що подаються людиною, обробку зображень і безліч інших важких обчислювальних завдань.
Організовуючи в масштабі підприємства обчислювальну інфраструктуру з виходом на хмару RoboEarth Cloud Engine і забезпечивши кожного робота бездротовим або дротовим доступом до цієї інфраструктури, це підприємство може зробити всіх своїх роботів більш гнучкими і інтелектуальними. А надалі такому підприємству не треба буде витрачатися на придбання роботів з сильними обчислювальними системами, досить буде використати більш дешевих, легких і простих роботів, які знайдуть інтелект завдяки функціям хмарної платформи RoboEarth.
"Платформа RoboEarth Cloud Engine буде особливо корисна для мобільних роботів, таких як безпілотні літальні апарати або автомобілі-роботи, які для своєї навігації вимагають великих обчислювальних потужностей, але не можуть мати на своєму борту потужного комп'ютера з-за обмежень ваги і габаритів. Крім цього, платформа RoboEarth може надати істотну допомогу промисловим виробничим роботам, які працюють поруч з людьми" - розповідає Мохэнараджа Гэджэмохэн (Mohanarajah Gajamohan), дослідник з Швейцарського федерального Технологічного інституту в Цюріху (Swiss Federal Institute of Technology Zurich, ETH Zurich), який є технічним керівником проекту RoboEarth.
"Збільшення потужності бортових обчислювальних систем роботів збільшує їх вартість і зменшує їх мобільність" - розповідає доктор Хеико Сенді (Dr. Heico Sandee), керівник програми RoboEarth з боку Технологічного університету Ейндховена (Eindhoven University of Technology), Нідерланди, - "Швидке збільшення швидкостей бездротової передачі інформації вже дозволяє перемістити основну частину обчислювальних задач систем роботів в хмару, знизивши вимоги до обчислювальних потужностей їх систем і значно знизивши їх загальну вартість".