Інтерфейс Tongueduino дозволить вам дізнатися смак будь-яких даних і фізичних величин
Ви можете сказати яке на смак магнітне поле Землі або колір, у який пофарбовано стіни приміщення? Незважаючи на те, що таке звучить досить дивно, це вже стало можливим завдяки появі інтерфейсу Tongueduino, який перетворює під смакові відчуття дані і сигнали, що надходять від датчиків різних фізичних величин.
Джершон Даблон (Gershon Dublon), дослідник з Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology), розробив пристрій, м'яку подушечку, на якій виготовлена сітка з крихітних електродів, розмірами 5 на 5 електродів, з'єднану з мікропроцесорною системою управління. Цю подушечку користувач поміщає на кінчик язика, а до мікропроцесорної плати Arduino підключається який-небудь датчик. Мікропроцесор вимірює сигнал від датчика і перетворює його в послідовність імпульсів слабкого електричного струму, які подразнюють смакові рецептори на язиці людини та викликають певні смакові відчуття.
Проведені експерименти показали, що будь-яка людина досить швидко пристосовується до сприйняття нових смакових відчуттів, які є для людини одним з природних способів сприйняття навколишнього світу. Приміром, приєднавши до системи Tongueduino датчик, здатний виміряти напрям і силу магнітного поля Землі, можна перетворити людину в живій компас, наділивши його здатністю визначати напрямок.
"Більшості людей навіть не потрібно довго адаптуватися для використання смакового інтерфейсу" - розповідає Джершон Даблон, - "Надівши це, ви відразу починаєте відчувати навколишній світ зовсім по-іншому". Джершон Даблон в минулому році перевіряв функціонування інтерфейсу Tongueduino на собі і ще на 12 добровольцях, підключаючи до пристрою різні датчики.
Блер Макінтайр (Blair MacIntyre), дослідник з Технологічного інституту Джорджії, розповів, що бездротова версія інтерфейсу Tongueduino в майбутньому може виявитися дуже корисною для різних додатків, що використовують функції віртуальної і доповненої реальності. Крім цього, такі технології можуть бути використані для передачі людині деякою інформацією непомітно для інших людей, і не зачіпаючи канали отримання людиною візуальної і звукової інформації.