Нова технологія віртуальної реальності забезпечує користувачеві п'ять різних видів відчуттів
Фахівці лабораторії Ikei Аспірантської школи системного проектування Токійського столичного університету (Ikei Laboratory of Tokyo Metropolitan University Graduate School of System Design) розробили нову систему віртуальної реальності, яка впливає на п'ять різних органів почуттів свого користувача, передаючи йому безліч відчуттів, яке має відчувати "віртуальне тіло". На додаток до звичайних аудіо - і відео-складовим віртуальної реальності ця технологія може задіяти нюх людини, забезпечити йому тактильні відчуття, що викликаються вітром і відчуття пересування по поверхні.
"Наша реалізація технології "віртуального тіла" дозволить користувачеві брати участь у різних подіях так, як ніби він знаходиться в чужому тілі. З допомогою нашої технології людина зможе здійснити віртуальну подорож в будь-яке місце або відчути на собі те, що відчував Усейн Болт, розриваючи фінішну стрічку в кінці його рекордного забігу на дистанцію 100 метрів".
Система віртуальної реальності складається з 3D-монітора, навушників, системи вентиляторів, створюють вітер і поширюють запахи, рухомого стільця, який може нахилятися в різні боки і вібрувати і підставки для ніг. Всі ці частини працюють спільно, стимулюючи п'ять видів почуттів людини, що сидить на стільці, що дозволяє отримати досить реалістичні віртуальні відчуття.
"Сидіння переміщається для забезпечення почуття напряму і про навантаження на вестибулярний апарат користувача. Ноги користувача переміщуються для створення ілюзії ходьби або інших переміщень, коли система моделює біг амплітуда рухів крісла і підніжок велика, а під час повільної ходьби або інших повільних рухів амплітуда і частота рухів елементів системи знижується у багато разів. Залежно від умов навколишнього віртуального середовища користувач може відчувати подуву вітру різної сили і всілякі запахи"
Слід зауважити, що така просунута система віртуальної реальності як не можна краще підходить для комп'ютерних ігор і індустрії розваг. Але, створюючи цю систему, фахівці лабораторії Ikei, виявляється, переслідували зовсім іншу мету. В умовах сильно старіючого населення Японії така система дозволить літнім людям без обтяжливих переміщень і додаткових матеріальних витрат здійснити віртуальну кругосвітню подорож і побувати в самих різних місцях земної кулі.