Reality Deck - новий засіб візуалізації, що має найвищу на сьогоднішній день роздільну здатність
В той час, як нам залишається ще досить довго чекати появи фотонних торпед, WARP-двигуна і пристроїв телепортації, деякі технології з серіалу "Зоряний шлях" стають реальністю. І такою технологією, точніше, наближенням до початкової фантастичної ідеї Holodeck, стала нова система візуалізації Reality Deck, розроблена, створена і перебуває в університеті Стоні Брук (Stony Brook University).
Reality Deck - перша в світі иммерсивная система візуалізації та відображення інформації, що має роздільну здатність в 1.5 гигапиксела. Система встановлена в центрі Center of Excellence in Wireless and Information Technology (CEWIT), а її створення велося завдяки гранту в 1.4 мільйона доларів, виділених американським Національним науковим фондом, і фінансуванню з боку університету в розмірі 600 тисяч доларів.
Основною метою створення такого величезного засоби візуалізації є надання науковцям можливості відображення величезних масивів інформації в сьогоденні і в майбутньому ері Великих Даних. Така система дозволить зручно і ефективно маніпулювати величезними бібліотеками різних зображень, що охоплюють, наприклад, всю історію мистецтва людства, проводити віртуальні подорожі по місцях і світах, створених за допомогою засобів тривимірної комп'ютерної графіки, вивчати супутникові знімки, знімки астрономічних явищ і дані моделювання кліматичних змін.
Загальні розміри області відображення інформації Reality Deck становлять приблизно 12 х 9 х 3 метри. На цій площі в загальній складності встановлені 416 рідкокристалічних моніторів виробництва компанії Samsung, які мають дозвіл 2560 x 1440 пікселів. Роботу цього величезного дисплея забезпечує невеликий суперкомп'ютер, продуктивністю 220 терафлопс, що складається з 18 обчислювальних вузлів, мод. Всередині кожної ноди встановлені два чотириядерних процесора Intel Xeon і чотири графічних процесора AMD Firepro V9800, здатних обслужити відразу по шість моніторів кожен. Об'єм оперативної пам'яті ноди становить 48 Гб, а дискової пам'яті - 1 Тб.
Крім суперкомп'ютера і великої кількості дисплеїв до складу системи Reality Deck входить деяка кількість датчиків, за допомогою яких система постійно і з високою точністю відстежує всі рухи і жести користувачів. Ці дані надходять у спеціалізовану систему NaturalPoint, яка спільно з інтерактивним сенсорним столом Microsoft Pixelsense дозволять користувачу керувати даними, які демонстрували на дисплеях. Користувачу достатньо зробити невеликий крок до стіни, що б збільшити масштаб зображення, повернувши голову можна прокрутити зображення в необхідному напрямку, а ставши на центр кімнати можна включити режим панорамного перегляду даних. Система стеження досить "розумна" для того, щоб успішно спостерігати і працювати з численними користувачами.
Крім візуалізації система Reality Deck здатна супроводжувати відображувану візуальну інформацію аудіо-інформацією. Для звукового супроводу використовуються 22 гучномовця, розміщені по всій площі величезного екрану, і чотири сабвуфера, що дозволяє системі відтворювати вражаючі і незабутні аудіовізуальні ефекти.
Широке застосування подібних систем є лише питанням часу, постійне вдосконалення технологій і здешевлення обчислювальних потужностей дозволять в найближчому майбутньому використовувати такі технології навіть в кінотеатрах, не кажучи вже про рубках управління космічних кораблів.