Menu

Встановлено новий рекорд швидкості передачі інформації

Установлен новый рекорд скорости передачи информации


Команда вчених, очолювана групою вчених-фізиків з Каліфорнійського технологічного інституту (California Institute of Technology, Caltech), встановила черговий новий рекорд швидкості передачі інформації на далекі відстані. Команда, що складається з учених-фізиків в області високих енергій, програмістів і мережевих інженерів, зареєструвала швидкість передачі в 339 гігабіт у секунду, що майже в два рази перевищило значення попереднього рекорду, який становив 187 гігабіт в секунду. Як і в попередньому випадку двостороння передача інформації здійснювалася по єдиному комунікаційному каналу, що зв'язує наукові установи у Вікторії, в Канаді і в Солт-Лейк-Сіті. Що б наочно продемонструвати рекордний показник швидкості передачі даних, варто навести наступний приклад, за добу на такій швидкості може бути передано близько чотирьох мільйонів гігабайт даних, що відповідає обсягу мільйона повнометражних фільмів, записаних на одношарові DVD-диски.

Це досягнення відкриє шлях новим науковим дослідженням в галузі фізики високих енергій, астрофізики, генетики, метеорології та інших галузей науки, які оперують величезними кількостями наукових даних. Приміром, наукові дослідження за минулий рік, які призвели до відкриття нових частинок на Великому Адронному Колайдері (ВАК), стали можливі завдяки організації глобальної обчислювальної мережі, що має обсяг сховищ і обчислювальні потужності, достатні для обробки 100 петабайт (100 мільйонів гігабайт) даних наукових експериментів. І так як БАК продовжує зіштовхувати промені протонів на більш високих енергіях і з більшою інтенсивністю, то це призведе незабаром до того, що обсяг одержуваних даних, що потребують зберігання і обробки, наблизиться до рівня екзабайта (мільярди гігабайт).

Група дослідників з Каліфорнійського технологічного інституту, університету Вікторії, Мічиганського університету, Національної лабораторії Брукхевена, університету Вандербілта і інших наукових організацій продемонстрували своє досягнення на конференції SuperComputing 2012 (SC12), яка проходила з 12 по 16 листопада в Солт-Лейк-Сіті. У демонстрації були задіяні глобальні комп'ютерні мережі і обчислювальні потужності Каліфорнійського технологічного інституту, обчислювального центру університету Вікторії в Британській Колумбії, Мічіганського університету та конференц-центру Salt Palace Convention Center в Юті. Встановлюючи рекорд в області швидкості передачі інформації, дослідники продемонстрували деякі інші інноваційні технології, такі, як організація прямого доступу типу пам'ять-пам'ять між комп'ютерними системами в Пасадені і Солт-Лейк-Сіті.

"Надавши наші методи та інструменти вченим всього світу, ми дозволимо їм зробити нові наукові відкриття в різних галузях. Це стане можливим за рахунок організації нових високоефективних мереж передачі інформації, які забезпечать найвищу швидкість передачі на сьогоднішній день", - розповідає Харві Ньюмен (Harvey Newman), професор фізики з Каліфорнійського технологічного інституту, який очолює дослідницьку команду. - "Ми сподіваємося, що наші досягнення, в першу чергу, нададуть ученим-фізикам і студентам брати безпосередню участь у наступних раундах наукових досліджень на Великому Адронному Колайдері".

По мірі вдосконалення наукової апаратури і ускладнення методик проведення досліджень, обсяг "Великих Даних" головних наукових проектів людства буде рости по експоненті. Тому, та швидкість передачі, що є рекордною на сьогоднішній день, через рік-два-три вже пересанет задовольняти зростаючим потребам. Але, вчені з Каліфорнійського технологічного інституту оцінюють, що в наступній спробі встановлення нового світового рекорду їм вдасться взяти планку швидкості передачі інформації на далекі відстані в 1 терабіт в секунду (тисяча мегабіт у секунду).

|