Модель Paint by Particle яскраво демонструє рух повітряних мас атмосфери Землі
У розпорядженні людей є цілий арсенал обладнання, за допомогою якого здійснюється контроль атмосфери Землі. Супутники, повітряні кулі з метеорологічними приладами і ціла армія наземних датчиків роблять в добу близько 30 мільйонів вимірювань різних параметрів атмосфери. Кожен з датчиків і приладів дає вченим важливі і цікаві дані, але ці дані є лише частиною великої і повної картини процесів, що відбуваються в атмосфері Землі. І побачити цю картину цілком дозволяють тільки математичні моделі, побудовані на базі зібраних первинних даних.
Складанням вищезазначених математичних моделей займаються фахівці НАСА з Центру глобального моделювання імені Годдарда (Goddard Global Modeling and Assimilation Office). Ці моделі являють собою складні математичні експерименти, засновані на реальних даних, які можуть "перемістити" всю Землю назад або вперед по часу, демонструючи динаміку кліматичних змін.
Відеоролик, який наведено нижче, є результатом роботи математичної моделі Paint by Particle. Він охоплює період часу з серпня 2006 по квітень 2007 року. Математична модель Paint by Particle була створена для того, щоб продемонструвати те, як вітри розносять по всій земній кулі найдрібніші частинки, які є результатами вулканічної діяльності, циклонів, піщаних бур і т.п. А кінцевою метою такого моделювання є вивчення питання про те, як частинки різних видів впливають на погоду і глобальні клімат.
На вигляді різними яскравими квітами представлені вітри несуть різні види частинок, які роблять всю атмосферу Землі схожою на ожилу художню картину пензля Сальвадора Далі. Червоним кольором виділено пил, синім - кристалики морської солі, частки сульфатів показано чорним і білим кольорами, а зеленим кольором показано з'єднання вуглецю природного походження.