Menu

Вчені "розігнали" оптоволокно до швидкості в 20 гігабіт в секунду

Ученые "разогнали" оптоволокно до скорости в 20 гигабит в секунду


Вчені з Бангорского університету в Уельсі (Bangor University in Wales) повідомили, що їм вдалося реалізувати новий спосіб передачі даних по оптичному волокну, який забезпечує швидкість передачі інформації, рівну 20 гигабитам в секунду. Розроблена технологія може успішно працювати на існуючих оптоволоконних лініях, що дозволить у недалекому майбутньому істотно підвищити швидкість інтернет-з'єднань, не вкладаючи значних коштів в будівництво нових і модернізацію існуючих каналів оптичного зв'язку.

"У технології, званої оптичним ортогональним частотним поділом каналів (Optical Orthogonal Frequency Division Multiplexing, OOFDM), є безліч переваг порівняно з існуючими технологіями передачі інформації. Нова технологія забезпечує найшвидшу на сьогоднішній день швидкість передачі інформації, вона має найвищу рентабельність, велику гнучкість, масштабованість і надійність" - розповідає професор Джиэнминг Тань (Professor Jianming Tang).

В існуючих мережах, що забезпечують швидкість не менше 100 мегабіт в секунду на кожного абонента, вузьке місце полягає в обмеженої пропускної здатності широкосмугових каналів, що зв'язують воєдино сегменти глобальної мережі. В даний час такі магістральні канали здатні забезпечити швидкості передачі даних від 1 до 2 гігабіт в секунду. Цю проблему може успішно вирішити технологія OOFDM, яка дозволить магістральних операторів і інтернет-провайдерів підвищити швидкість магістральних каналів без великих фінансових витрат.

Обладнання, що реалізує технологію OOFDM, здатне працювати як з сучасними, так і з застарілими оптоволоконними системами і їх низькоякісними компонентами. Пристрої OOFDM використовують значно меншу кількість енергії, ніж традиційне комунікаційне обладнання, що забезпечує еквівалентну швидкість передачі.

В даний час команда вчених Бангорского університету працює над створенням універсальних розумних модулів OOFDM, реалізованих на недорогих стандартних елементах. Після проведення їх випробувань на дослідних ділянках мереж і магістральних каналах буде налагоджено масове виробництво нових комунікаційних модулів та обладнання на їх основі. "Очевидно, це може стати революцією в області комунікаційних технологій", - висловив свою думку професор Тань.



|