Система доповненої реальності, обманывающая мозок, змусить вас зменшити свій апетит, змінюючи розміри продуктів харчування
Зайва вага є величезною проблемою суспільства в деяких країнах. У зв'язку з цим була проведена маса досліджень, деякі з яких показали, що кількість спожитої людиною їжі безпосередньо залежить від розмірів упаковок і самих продуктів харчування. Використовуючи вищезгадану ідею, група дослідників з Токійського університету розробила систему доповненої реальності , яка, обдуривши мозок, може керувати почуттям насичення людини, віртуально збільшуючи розміри продуктів харчування.
Як і інші системи доповненої реальності, система, розроблена групою Hirose Tanikawa Group, складається з камери, комп'ютера і стереоскопічних окулярів-дисплеїв. Але, якщо в більшості випадків системи доповненої реальності просто накладають додаткові синтезовані зображення на зображення реальної навколишнього середовища, нова система змушує виглядати більше або менше продукти, які їсть людина. Все це зроблено з досить гарним рівнем реалістичності, адже система здатна навіть змінювати положення віртуальних рук людини, яка відповідає утримування їжі великих розмірів.
"Наша технологія може візуально стимулювати почуття насичення. Ми виявили, що їжа, здається більше, дозволяє людині насититись, з'ївши менше їжі. Коли їжа виглядає менше, то людина може і не насититися, навіть з'ївши більшу кількість їжі", - розповідають дослідники. - "Ми провели попередні випробування, задіявши 12 добровольців. Результати випробувань показали, що коли їжа була "збільшено в 1,5 рази, то люди з'їли на 10 відсотків менше їжі, ніж зазвичай і відчули себе ситими. Коли ж продукти харчування зменшили до двох третин від їх дійсного розміру, піддослідні з'їли на 15 відсотків більше їжі, ніж зазвичай".
Поки система доповненої реальності, яка коли-небудь зможе стати заміною численних дієт, знаходиться в стадії дослідного зразка, працюючого з обмеженою кількістю видів продуктів харчування. Так само для коректної роботи системи потрібна насичений синій колір тла. У найближчому майбутньому дослідники мають намір використовувати нові, більш розумні технології обробки та синтезу зображень, які дозволять використовувати подібну технологію для всіх видів продуктів харчування і в будь навколишньому середовищу.
"В майбутньому ми плануємо розробити технологію, яка буде заохочувати здорові переваги людей у виборі їжі. Приміром, висококалорійні продукти, вживання яких у великих кількостях небажано, будуть розпізнані комп'ютером і автоматично "збільшені в розмірах. А корисні продукти, які можна і потрібно їсти у великих кількостях, будуть зроблені "меншими", що спонукає людей з'їсти їх більше".