Теорія відносності Ейнштейна втілена у вигляді комп'ютерної гри
Теорія відносності Ейнштейна є досить важкою для сприйняття, з-за чого на всій планеті набереться не так вже й багато людей, які досконало володіють цією теорією. Для того, що б полегшити розуміння теорії для простих людей дослідники з Лабораторії ігор Массачусетського технологічного інституту перетворили теорію відносності Ейнштейна в просту комп'ютерну гру. Ця гра, що отримала назву "A Slower Speed of Light", має нехитрий сюжет, більш підходящий для дітей молодшого дошкільного віку. Просто ходите по віртуальному простору і збирайте розкидані різнокольорові кулі, поки не наберете 100 куль. Але цікавий не сам сюжет гри, а те, як ці дії гравця впливають на навколишній світ.
По мірі того, як гравець збирає все більше і більше куль, у віртуальному світі відбувається уповільнення швидкості світла. А це, в свою чергу, проявляється появою безлічі цікавих явищ і несподіваних ефектів.
Так що ж це за ефекти? По-перше, гравець отримує можливість бачити світ поза видимого діапазону, в ультрафіолетовому та інфрачервоному спектрі. Це виходить з-за того, що оскільки спостерігач рухається з високою швидкістю, світлові хвилі, що прибувають з боку напрямку його руху стискуються, тобто їх довжина хвилі зменшується, таким чином, стає можливим побачити інфрачервоний світло і навіть радіохвилі.
Світло, що випромінюється об'єктами від яких спостерігач видаляється, розтягується по довжині хвилі, видимий спектр зміщується в червону й інфрачервону область, а видимим стає більш короткохвильове випромінювання, ультрафіолетове, гамма - і рентгенівське випромінювання. Обидва вищеописані явища є проявом всім відомого ефекту Доплера.
Інший прояв теорії відносності полягає в тому, що видиме спостерігачем зображення має високу яскравість і чіткість по його центру, а з боків зображення об'єктів стають розмитими і спотвореними. Це наслідки явища, званого релятивистским відхиленням, завдяки якому весь навколишній світ починає виглядати так, як його можна побачити через ширококутну лінзу, звану "риб'ячим оком".
У грі так само проявляється ефект розширення часу і відстаней при русі на релятивістських швидкостях. При наближенні швидкості руху до швидкості світла, час рухомого об'єкта сповільнюється, годинник спостерігача починають йти повільніше. Це те, що в науці називають "подвійним парадоксом" і це те, що описано в багатьох науково-фантастичних творів, зокрема в романі Джо Холдемена "Нескінченна війна".
Граючи в гру "A Slower Speed of Light" можна помітити ще один незвичайний і менш відомий ефект теорії відносності - рухається з околосветовой швидкістю об'єкт виглядає коротше в напрямку свого руху. Виявляється цей ефект тим, що людина, що біжить зі швидкістю світла, для нерухомого спостерігача выгледел б абсолютно плоским, хоча з точки зору самого бігуна все було б нормально.
Результатом фіналу гри "A Slower Speed of Light" є віртуальний світ, в якому абсолютно все спотворено, а рухомі об'єкти сповільнюються до повної зупинки. Звичайно, деяким людям це все здасться досить простим і зрозумілим, але іншим людям буде досить цікаво майже наживо подивитися на незвичайні прояви теорії відносності Ейнштейна.