Menu

Касети з магнітною стрічкою - пристрої зберігання даних майбутнього

Кассеты с магнитной лентой - устройства хранения данных будущего


Так, все вірно, ви не помилилися, читаючи заголовок. Саме касети з магнітною стрічкою, що нагадують відомі всім аудіокасети та відеокасети. Вони повертаються, завдяки зусиллям фахівців компаній IBM і Fujifilm. В даний час обидві компанії спільно займаються розробкою досвідчених зразків касет, на стрічку якої можна записати до 35 терабайт даних і використання яких для задач певного роду в 200 разів більш ефективно з енергетичної точки зору, ніж використання звичайних жорстких дисків.

На відміну від традиційного жорсткого диска, дані на якому записуються на круглій обертається магнітної пластини, дані на стримере записуються на магнітну стрічку, що рухається вперед і назад. Так як магнітна стрічка має малу товщину, в касету невеликих габаритів поміщається дуже довга стрічка, на яку можна записати величезний масив інформації. Як вже згадувалося вище, дослідний зразок касети компанії IBM має інформаційну ємність в 35 терабайт при розмірах самої касети 10 на 10 та на 2 сантиметри.

Стримери нового покоління, пристрої зберігання даних на магнітній стрічці, розробляються для великих інформаційних центрів, де дані зараз зберігаються на пластинах жорстких дисків, що мають інформаційну ємність до 2 терабайт на одну пластину. Такої інформаційної ємності недостатньо для зберігання величезних масивів наукової інформації, адже один радіотелескоп Square Kilometre Array (SKA) буде виробляти в добу близько одного екзабайта даних, які треба буде зберегти на якому-небудь носії і обробити за допомогою суперкомп'ютера петафлопс-класу.

Стрічкопротяжні механізми мають ще одну перевагу перед накопичувачами на жорстких магнітних дисках, механізм знаходиться не в активному стані в ті моменти, коли немає необхідності в запису або зчитування даних, а пластини жорстких дисків обертаються завжди, витрачаючи і перетворюючи в тепло достатньо велика кількість електроенергії. Саме тому пристрої зберігання даних на магнітній стрічці є приблизно в 200 разів більш енергозберігаючими, ніж масив жорстких дисків еквівалентної ємності.

Звичайно, для більшості звичайних користувачів стрічкопротяжні механізми не зможуть стати заміною жорстких дисків для щоденного використання. Це пов'язано з тим, що при читанні даних, записаних на різних ділянках магнітної стрічки, потрібно перемотування стрічки, що займає досить багато часу. Однак, на зорі комп'ютерної техніки стримери широко використовувалися у звичайних комп'ютерах для зберігання архівів або резервних копій, і немає ніякої причини, яка перешкоджає стримерам нового покоління знову зайняти цю нішу.

|