Компанія Adapteva починає просувати міць технологій суперкомп'ютерних обчислень в широкі маси.
За останні кілька років ті люди, які цікавляться мікропроцесорами і обчислювальною технікою, могли помітити, що темп зростання тактових частот мікропроцесорів та їх обчислювальної потужності істотно знизився в порівнянні з тим, чого можна було б очікувати, дотримуючись закон Гордона Мура. Це відбувається з-за того, що мікропроцесорна техніка починає стикатися з обмеженнями по тактовій частоті звичайних і графічних процесорів, що накладені законами фізики.
З цієї ситуації є два виходи, перший з них полягає в переході до обчислювальним системам, що працюють на зовсім інших принципах, ніж сучасні системи, наприклад, до або оптичним квантовим комп'ютерів. Але вчені і дослідники поки ще не розробили альтернативний варіант обчислювальної системи, яку можна сміливо пустити в маси. Другим виходом, більш реальним з практичної точки зору, є створення обчислювальних систем, що використовують міць паралельних обчислень. Слід зазначити, що саме на цьому принципі працюють всі сучасні суперкомп'ютери та графічні процесори.
Однак, програмування для паралельних обчислювальних систем є досить складним завданням, кардинально відрізняється від традиційного лінійного програмування. Саме тому перехід від звичайних обчислювальних систем до паралельних може бути вельми і вельми важким. Це обумовлює те, що використання паралельних обчислювальних систем є долею лише небагатьох високотехнологічних і добре фінансованих проектів. Але одна відносно молода компанія, під назвою Adapteva, збирається змінити сформовану ситуацію, надавши широким масам можливість використання всієї потужності суперкомп'ютерних технологій і паралельних обчислень.
Свого часу ми вже розповідали про компанії Adapteva, яка починалася як один з проектів сервісу Kickstarter, і пропонувала близько року тому виробництво мікропроцесора Epiphany, має 16 обчислювальних ядер, організованих у щось типу маленького суперкомп'ютера. В даний час компанія Adapteva починає просування нового чіпа, Parallella, на борту якого знаходяться 64 обчислювальних ядра, і який може стати ядром нової обчислювальної платформи, що має таку ж назву. При цьому, вартість самого багатоядерного процесора Parallella буде складати близько 99 доларів.
Ось, що говорять з цього приводу представники компанії Adapteva: "Коли робота над процесором Parallella буде повністю закінчена, його обчислювальна потужність буде еквівалентна обчислювальної потужності звичайного процесора з такою частотою 45 ГГц. Цей процесор, що має з усієї зовнішньої обв'язкою розмір з кредитну карту, буде споживати всього 5 Ват потужності при середній робочої навантаженні. Використовуючи процесори Parallella можна буде створити високопродуктивні комп'ютери і сервери, які стоять кілька тисяч доларів і споживають всього 400 Ватт енергії".
Зараз компанія Adapteva через сервіс Kickstarter збирає суму в 3 мільйони доларів, що їй потрібно для розробки і початку виробництва 64-ядерних процесорів Parallella. Слід зазначити, що за 17 днів компанії вдалося зібрати 300 тисяч і 750 тисяч, які потрібні для того, що б почати повноцінну роботу. Так що, якщо Вам небайдуже рух сучасних технологій вперед, то Ви так само можете взяти в цьому участь, надавши компанії Adapteva заставу в розмірі 199 доларів, за який у разі успіху цього проекту Ви отримаєте налагоджувальний комплект Epiphany-IV для розробки програмного забезпечення з 64-ядерним процесором Parallella на борту.