Модель мозку бджоли буде керувати автономним літаючим роботом.
Вчені з університетів Шеффілда і Сассекса почали реалізацію проекту, метою якого є створення найбільш точної моделі мозку медоносної бджоли. Згідно із заявою доктора Джеймса Маршала (Dr. James Marshall), роботи за даним проектом істотно розширять знання людей в області штучного інтелекту і розуміння того, на яких принципах ґрунтується мислення інших живих організмів.
Створювана комп'ютерна модель мозку бджоли, буде системою відповідає не тільки за рухові функції, умовні і безумовні рефлекси цієї комахи. Модель так само буде пов'язана з системою комп'ютерного бачення і нюху. А автономний літаючий робот, в систему якого буде вбудована модель мозку бджоли, буде способі сприймати навколишній світ і діяти абсолютно самостійно як живий організм, як бджола, а не виконувати ряд заздалегідь запрограмованих дій та інструкцій.
У випадку успіху цей проект вирішить одну з основних проблем сучасної інформаційної науки і робототехніки - створення системи управління роботом, яка може виконувати найскладніші завдання, подібно до мозку живої організму. Які ж завдання зможе виконувати такий "розумний" робот? Звичайно, мозок бджоли - це не мозок будь-якої високорозвиненої істоти, але його можливостей буде цілком достатньо для проведення самостійного пошуку особливих запахів різних речовин, газів і предметів, способом, подібним до того, як бджола виявляє різні види квітів. А згодом це може бути використано в проведенні операцій з розвідки, спостереження, пошуку, порятунку постраждалих, для пошуку саморобних вибухових пристроїв і контрабандних вантажів певних категорій.
Проект, що отримав назву "Green Brain", реалізується при частковому сприяння, що надається компанією Nvidia. Так само в проекті використовуються деякі розробки і досвід, зроблені і отриманий у результаті виконання програми компанії IBM Blue Brain", метою якої є розробка технологій моделювання мозку, що в кінцевому рахунку має призвести до створення суперкомпьютерной моделі людського мозку.
Апаратні засоби, надані компанією Nvidia, складаються з високоефективних і високопродуктивних графічних процесорів GPU, які дозволять реалізувати досить велику обчислювальну потужність на рівні системи для настільних комп'ютерів, що дозволить уникнути необхідності використання дорогого часу потужних суперкомп'ютерів.
Слід зазначити, що математична модель "Green Brain" допоможе вченим зрозуміти, чому чисельність медоносних бджіл катастрофічно зменшується в деяких регіонах земної кулі. Досить імовірно, що модель "Green Brain" може так само бути використана при створенні штучних роботів-запилювачів, які розробляються в рамках проекту Robobees Гарвардського університету.