Суперкомп'ютер IBM Mira відтворить у своїх надрах всю Всесвіт цілком.
Суперкомпьютерная система IBM BlueGene/Q Mira, яка є третьою за обчислювальної потужності системою в світі на сьогоднішній момент в рейтингу Top-500, готується до проведення наймасштабнішого комп'ютерного моделювання, коли-небудь виробленого людьми. В даний час вчені космологи і вчені-астрофізики займаються підготовкою завдання для суперкомп'ютера Mira, яке буде ні багато ні мало, а математичною моделлю всій Всесвіту цілком і її розвитку, починаючи з моменту Великого Вибуху.
Враховуючи кількість обчислень і операцій, яке потрібно виконати при моделюванні Всесвіту, виконання такого завдання є непосильною роботою для звичайних комп'ютерів. Але суперкомп'ютер Mira, з його 768 тисячами обчислювальних ядер, які забезпечують обчислювальну потужність трохи більше 8 петафлопс, буде в змозі впоратися з розрахунками моделі Всесвіту, хоча і йому для цього буде потрібно досить багато часу.
Кажучи про складності математичної моделі Всесвіту слід прояснити, що в цій моделі буде розраховано рух багатьох трильйонів частинок Всесвіту, їх зіткнення один з одним і передача енергії один від одного. На більшому рівні це буде виглядати як створення або руйнування космічних об'єктів, починаючи від найменших частинок космічного пилу і закінчуючи скупченнями надмасивних галактик.
За попередніми розрахунками обчислювальної потужності суперкомп'ютера Mira повинно вистачити для того, що б розрахувати математичну модель Всесвіту за два тижні часу. Після завершення усіх розрахунків буде проведено аналіз отриманих даних, який покаже істинність або хибність багатьох нинішніх астрофізичних теорій і припущень.