Компанія Hitachi представляє технологію "вічного" зберігання даних.
Кожна людина, що має велику колекцію CD або DVD-дисків, зіштовхується із проблемою ненадійності сучасних носіїв інформації. Для того, що б тримати свої дані в цілості й схоронності потрібен періодичний їх перенесення із одного носія інформації на іншій, як правило, носій інформації нового покоління. Це буде абсолютно не потрібно, якщо для зберігання своїх даних використовувати нові технології, розроблені японською компанією Hitachi, представники якої гарантують, що на їхніх нових носіях дані можуть зберігатися нескінченно довго, принаймні протягом кількох сотень мільйонів років.
У чому ж полягає секрет нової технології зберігання даних від Hitachi? В якості накопичувача інформації використовується тонка пластина з кварцового скла, еластичного і міцного матеріалу, який витримує вплив високих температур, випромінювань різного виду й інших несприятливих факторів без втрати своїх фізичних властивостей, які, до речі, не погіршуються ще й з плином часу.
Кэзуиоши Торі (Kazuyoshi Torii), дослідник з компанії Hitachi, розповів: "Обсяг даних, створюваних людством кожен день, зростає "вибуховим" темпом. Але, з точки зору тривалого зберігання інформації, що б зберегти її для майбутніх поколінь, ми пішли набагато вперед від того, що б висікати написи на каменях. Зараз, як ніколи раніше, людство особливо сильно потребує нової технології, здатної забезпечити збереження даних довгий і довгий час".
У новій технології компанії Hitachi дані зберігаються в традиційній двійковій формі за допомогою створення точок в обсязі тонкого кварцового скла. Записані дані буде в змозі прочитати будь оптичний мікроскоп, з'єднаний з комп'ютером, тут тільки можна сподіватися на те, що в майбутньому, незалежно від виду комп'ютерів, які будуть тоді існувати, до них можна буде підключити мікроскоп.
Прототип пристрою тривалого зберігання даних компанії Hitachi представляє собою пластину кварцового скла, розмірами 2 на 2 сантиметри і товщиною 2 міліметри. Щільність запису інформації на один шар такого кварцового "диска" становить близько 40 мегабайт на один квадратний дюйм, що можна порівняти з щільністю запису інформації на CD-дисках. Але, на відміну від останніх, кварцовий носій інформації абсолютно без втрат витримує перебування при високій температурі близько 1000 градусів Цельсія протягом двох годин часу, не схильний до впливу прямих променів світла, радіохвиль та інших видів випромінювань.