Menu

Проведені тести підтвердили високу продуктивність і ефективність квантових комп'ютерів D-Wave

Проведенные тесты подтвердили высокую производительность и эффективность квантовых компьютеров D-Wave



Існування квантових комп'ютерів, що випускаються відомої компанією D-Wave, породжує як хвилю ярого скептицизму, з одного боку, так і хвилю сильного інтересу з боку таких гігантів індустрії, як компанії Lockheed Martin і Google. І для того, щоб в черговий раз розставити всі крапки над "i", фахівці компанії D-Wave провели ряд тестів продуктивності їх квантових комп'ютерів на обчислювальних завданнях різного роду. Ці тести явно продемонстрували те, що комп'ютери D-Wave можуть буквально "порвати" звичайні обчислювальні системи при вирішенні деяких завдань, структура яких підходить для оптимізації під квантові системи.

У деяких тестах комп'ютери D-Wave впоралися з вирішенням завдань в 3600 разів швидше, ніж класичні високопродуктивні системи компанії IBM, згідно інформації від Нью-Йорк Таймс. До таких завдань, які демонструють високу продуктивність при обробці на квантових комп'ютерах, ставляться задачі оптимізації за багатьма параметрами, складні види пошуку і деякі інші завдання. Під час тестування на інших завданнях, які більше підходять для обчислень на звичайних лінійних системах, комп'ютери D-Wave показали лише незначну перевагу. У будь-якому випадку, результати проведеного тестування мають величезне значення для майбутніх перспектив компанії D-Wave.

"Проведене тестування є першим разом в історії, коли напряму було проведено порівняння квантових обчислювальних технологій з традиційними технологіями з допомогою одного і того ж набору обчислювальних завдань" - розповідає Кетрін МакДжоч (Catherine McGeoch), професор в області інформаційних технологій коледжу Амхерст (Amherst College) в Массачусетсі,

Кетрін МакДжоч, засновниця підходу "експериментального алгоритмування" в інформаційних технологіях, була запрошена компанією D-Wave в якості незалежного консультанта при розробці тестів, використаних для порівняння продуктивності квантових і звичайних обчислювальних систем. Трохи пізніше, на Міжнародній конференції з питань кордонів обчислювальних технологій (International Conference on Computing Frontiers ), яка буде проводитися Асоціацією обчислювальної техніки (2013 Association for Computing Machinery, ACM) 15 травня в Іск'ї, Італія, Кетрін МакДжоч планує зробити розгорнуту доповідь в якому будуть детально описані результати проведеного тестування квантових комп'ютерів і зроблені на основі цих результатів висновки.

Слід зауважити, що Кетрін МакДжоч у своїх висловлюваннях старанно уникає того, щоб називати комп'ютери D-Wave дійсно квантовими комп'ютерами. І це, незважаючи на те, що компанія D-Wave не так давно надала можливість дослідникам з Гарвардського університету провести розрахунки математичної моделі білків, які були побудовані з урахуванням архітектури квантових комп'ютерів, які стали досить переконливим доказом істинно квантової природи комп'ютерів D-Wave.

Джорді Роуз (Geordie Rose), юрист, який працює на компанію D-Wave, повідомляє, що портфель патентів в області квантових обчислень, яким володіє компанія D-Wave, гарантує, що у компанії не буде серйозних конкурентів на цьому ринку ще мінімум 15 років. З цим дуже важко погодитися, якщо врахувати те, що на цей ринок звертають серйозну увагу такі гіганти комп'ютерної індустрії, як компанія IBM.

Успіх квантових комп'ютерів D-Wave не означає, що квантові комп'ютери незабаром замінять ноутбуки або звичайні комп'ютери, які стоять на столах у більшості людей. Квантові комп'ютери D-Wave демонструють високу продуктивність при рішенні досить вузького кола завдань, до якого повсякденні завдання, що виконуються звичайними комп'ютерами, не мають ні найменшого відношення.

|