Menu

Вперше реалізована квантова зв'язок між летять літаком і наземною станцією.

Впервые реализована квантовая связь между летящим самолетом и наземной станцией.



Вважається, що квантова криптографія є одним з найбільш безпечних методів шифрування і передачі інформації. Це все завдяки тому, що якщо зашифровані квантові дані перехоплюються для того, що б бути прочитаними або піддатися змінам, вони тут же змінюються і факт перехоплення тут же виявляється. Квантове шифрування вже подекуди застосовується в даний час і ось вперше ученим вдалося створити квантову зв'язок між летять на великій висоті літаком і наземної базовою станцією.

Літак Do228 летить зі швидкістю 300 км/год на відстані 20 км від наземної станції, був обладнаний джерелом (інфрачервоним лазером) і приймачем фотонів. З допомогою оптичної системи, що включає в себе систему дзеркал з високоточними приводами, базова станція точно визначала напрям і положення літака. Після визначення положення і точної установки оптичної системи, приймача обладнання базової станції могло визначити поляризацію прибувають фотонів світла і використовувати це для дешифрування квантової інформації.

Впервые реализована квантовая связь между летящим самолетом и наземной станцией.



Під час сеансу зв'язку, що тривав 10 хвилин часу, не вся інформація, що передається шифрувалась квантовим методом. Цим методом передавався тільки ключ шифрування, який змінювався через кожні 10 кілобайт даних, що передаються звичайним методом оптичної передачі. Такий метод передачі ключа шифрування називається квантовий розподіл ключів (quantum key distribution, QKD) і в ньому використовується різна поляризація фотонів для кодування значень логічних одиниць і нулів.

Найцікавішим фактом є те, що під час сеансу зв'язку частота виникнення помилок даних, що передаються квантовим шляхом, не перевищила показника 4.8 відсотка. І таке значення є великим проривом в області квантових комунікацій.

Наступним етапом роботи над даною технологією буде створення відповідного обладнання та реалізація квантового каналу зв'язку між супутником на навколоземній орбіті і наземною станцією. Себастьян Ноерт (Sebastian Nauerth) і його колеги з університету Людвіга Максиміліана в Мюнхені, Німеччина, оголосили про свої досягнення та плани на майбутнє на конференції QCrypt, що проходила в Сінгапурі 12 вересня цього року.

|