Menu

Комп'ютери вчаться читати по губах емоції і стан людини.

Компьютеры учатся читать по губам эмоции и состояние человека.



Група вчених з Міжнародного університету Манипал (Manipal International University), Малайзія, очолювана Картигаян Матукэраппэн (Karthigayan Muthukaruppan), навчає комп'ютер визначати емоційний стан людини, інтерпретуючи руху, форму та положення губ людини. Розробка такої системи може стати корисною для створення нових способів взаємодії людини з комп'ютерами, які, в свою чергу, дозволять інвалідам та іншим людям більш ефективно використовувати спеціалізовані пристрої комп'ютерних комунікацій, такі як мовні аналізатори і синтезатори.

Програмна система заснована на генетичних алгоритмах, які самі вносять зміни в процесі їх навчання і самонавчання. Тому подібні програми з плином часу починають виконувати свої завдання все краще і краще. Для навчання програми вчені використовували безліч фотографій людей різних націй і народностей, "захоплених" однією з найпоширеніших людських емоцій - щастям, смутком, страхом, гнівом, огидою і подивом.

Верхня і нижня губа людини розпізнається як окрема галузь, що дозволяє програмі зробити більш повний аналіз форми губ людини, що відповідає однієї з емоцій. Після деякого часу навчання програма в змозі з великим відсотком достовірності розпізнати сім основних емоційних станів людини, шість, перерахованих трохи вище, і нейтральний емоційний стан.

З визначенням більш складних емоційних станів, що комбінують кілька основних, приміром, радісне здивування або гнів з огидою, у програми поки справи йдуть не дуже. Але дослідники збираються провести деяку модернізацію вже реалізованих алгоритмів і провести додаткове навчання програми, після чого її штучний інтелект буде успішно справлятися з визначенням абсолютно будь-якого, навіть самого складного емоційного стану людини, спостерігаючи лише за його губами.

|