Створений перший квантовий комп'ютер, що має архітектуру фон Неймана.
До теперішнього часу більшість квантових обчислювальних систем були побудовані таким чином, що їх перепрограмування полягало у фізичному зміну структури їх обчислювальних блоків. Незважаючи на це квантові комп'ютери вже знайшли деякі застосування у вигляді вузькоспеціалізованих систем, націлених на вирішення певних завдань. Розширити поле застосування цих комп'ютерів можна, реалізувавши гнучкість їх програмування, яка може бути забезпечена класичною архітектурою фон Неймана.
Архітектура фон Неймана є основною архітектурою, по якій будуються майже всі сучасні обчислювальні системи. Вона передбачає наявність у системі центрального процесора, який виконує обчислення, пам'яті, в якій містяться інструкції для процесора (програма) і оброблювані дані, і інтерфейсу, за допомогою якого центральний процесор може робити зміни вмісту довільних комірок пам'яті. Використовуючи таку архітектуру можна створювати обчислювальні системи будь-якого рівня складності, починаючи від 8-ми бітних однокристальних мікросхем і закінчуючи потужними суперкомп'ютерами.
Зовсім недавно група дослідників з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі, очолювана Джоном Мартинисом (John Martinis), створила перший у світі квантовий комп'ютер, побудований на архітектурі фон Неймана. Для з'єднання окремих частин і кубітів цього комп'ютера в єдину систему дослідники використовували надпровідні провідники.
В результаті вони отримали перший комп'ютер, в якому були поєднані обчислювальна потужність квантових систем і всі переваги архітектури фон Неймана. Ядром цього комп'ютера є два регістри на основі окремих кубітів і дві комірки пам'яті, що працюють на основі ефекту квантової заплутаності. Сполучаючи все це в певній послідовності, дослідники моделювали квантовий логічний елемент з трьох кубітів, а це не так і мало на сьогоднішній день. Змінюючи зв'язку, що діють за рахунок явища квантової заплутаності, вдалося реалізувати зміни "на льоту" структури логічного елемента, а значить і виконуваної ним функції.