Menu

Створений перший квантовий комп'ютер, що має архітектуру фон Неймана.

Создан первый квантовый компьютер, имеющий архитектуру фон Неймана.



До теперішнього часу більшість квантових обчислювальних систем були побудовані таким чином, що їх перепрограмування полягало у фізичному зміну структури їх обчислювальних блоків. Незважаючи на це квантові комп'ютери вже знайшли деякі застосування у вигляді вузькоспеціалізованих систем, націлених на вирішення певних завдань. Розширити поле застосування цих комп'ютерів можна, реалізувавши гнучкість їх програмування, яка може бути забезпечена класичною архітектурою фон Неймана.

Создан первый квантовый компьютер, имеющий архитектуру фон Неймана.



Архітектура фон Неймана є основною архітектурою, по якій будуються майже всі сучасні обчислювальні системи. Вона передбачає наявність у системі центрального процесора, який виконує обчислення, пам'яті, в якій містяться інструкції для процесора (програма) і оброблювані дані, і інтерфейсу, за допомогою якого центральний процесор може робити зміни вмісту довільних комірок пам'яті. Використовуючи таку архітектуру можна створювати обчислювальні системи будь-якого рівня складності, починаючи від 8-ми бітних однокристальних мікросхем і закінчуючи потужними суперкомп'ютерами.

Зовсім недавно група дослідників з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі, очолювана Джоном Мартинисом (John Martinis), створила перший у світі квантовий комп'ютер, побудований на архітектурі фон Неймана. Для з'єднання окремих частин і кубітів цього комп'ютера в єдину систему дослідники використовували надпровідні провідники.

Создан первый квантовый компьютер, имеющий архитектуру фон Неймана.



В результаті вони отримали перший комп'ютер, в якому були поєднані обчислювальна потужність квантових систем і всі переваги архітектури фон Неймана. Ядром цього комп'ютера є два регістри на основі окремих кубітів і дві комірки пам'яті, що працюють на основі ефекту квантової заплутаності. Сполучаючи все це в певній послідовності, дослідники моделювали квантовий логічний елемент з трьох кубітів, а це не так і мало на сьогоднішній день. Змінюючи зв'язку, що діють за рахунок явища квантової заплутаності, вдалося реалізувати зміни "на льоту" структури логічного елемента, а значить і виконуваної ним функції.

|