Menu

Компанія Fujitsu демонструє сенсорний дисплей, що забезпечує тактильну зворотну зв'язок за допомогою ультразвуку

Компания Fujitsu демонстрирует сенсорный дисплей, обеспечивающий тактильную обратную связь при помощи ультразвука


На що проходив у Барселоні, Іспанія, наприкінці минулого місяця міжнародному конгресі Mobile World Congress 2014, присвячених різним аспектам мобільних та інформаційних технологій, представники компанії Fujitsu Ltd продемонстрували сенсорний дисплей, який здатний забезпечити зворотний зв'язок з користувачем, передаючи йому тактильні відчуття за допомогою генеруються їм ультразвукових коливань. Слід зазначити, що в даний час вже існує деяка кількість технологій, здатних забезпечити дотикальну зворотний зв'язок при роботі з сенсорними дисплеями, але всі ці технології працюють за рахунок використання вібрації або статичного електричного заряду. Технологія ж, реалізована дослідниками з лабораторії Fujitsu Laboratories Ltd, є першою подібною технологією, в якій використовуються ультразвукові коливання.

У новій технології вібрація, яка генерує ультразвукові хвилі, рівномірно розподілена по всій поверхні сенсорного екрану. Але характер вібрації, як і характеристики генерованих імпульсів ультразвуку, залежить від поточного положення пальців користувача. Коливання певної форми створюють тонкий повітряний прошарок між пальцем і поверхнею екрана, ця прошарок зменшує тертя, що призводить до того, що користувач відчуває відчуття гладкої поверхні. Коливання іншої форми, навпаки, можуть збільшувати сили опору, створюючи у користувача відчуття грубої шорсткої поверхні. А коливання більш складної форми і чергування швидких включень-відключень ультразвуку можуть забезпечити передачу користувачеві відчуття руху по поверхні, що має якусь певну фактуру.

Компания Fujitsu демонстрирует сенсорный дисплей, обеспечивающий тактильную обратную связь при помощи ультразвука


При використанні традиційних технологій для того, щоб створити вібрацію, здатну генерувати ультразвукові хвилі, потрібно досить велика кількість енергії. Саме тому ультразвукові технології вважалися не зовсім придатними для їх застосування в мобільній електроніці, де доводиться економити кожну крупицю енергії, що зберігається в акумуляторній батареї. Але цього разу дослідникам Fujitsu Laboratories Ltd вдалося знайти менш енергетично витратний метод генерації ультразвукових хвиль, якій, до того ж, легко реалізується на поверхні практично будь-якого сенсорного екрану.

На жаль, вищезгаданий розроблений метод є комерційною таємницею компанії Fujitsu, яка тримає всі технічні подробиці його реалізації в найсуворішій таємниці. А зараз фахівці компанії продовжують працювати над удосконаленням технології, що, на їхню думку, дозволить ще більше розширити всю гаму тактильних відчуттів, які може відчути людина, що працює з таким дисплеєм. Згідно інформації, наданої представниками Fujitsu, компанія планує поставити цю технологію на комерційні рейки до середини 2015 року.

|