Компанія IBM розпочинає конкурс щодо інтеграції технологій штучного інтелекту Watson на платформи мобільних пристроїв
Представники компанії IBM оголосили про відкриття нового конкурсу, в рамках якого планується здійснити інтеграцію пізнавальних здібностей та технологій штучного інтелекту суперкомп'ютера Watson на платформи різних мобільних пристроїв, включаючи смартфони і планшетні комп'ютери. У рамках цього конкурсу повинні бути розроблені програми, що використовують обробку даних, описаних природною мовою, що використовують технології комп'ютерного самонавчання і технології, що дозволяють за секунди часу обробити величезні масиви різнорідної інформації. Заявки на участь у конкурсі IBM Watson Mobile Developer Challenge будуть прийматися протягом наступних трьох місяців, а переможці конкурсу отримають можливість працювати з відділенням IBM Interactive Experience і всіляку підтримку для подальшого розвитку і комерціалізації їх проектів.
Нагадаємо, що компанія IBM відкрила доступ до програмного інтерфейсу Watson API у листопаді 2013 року. За допомогою цього інтерфейсу програма може перетворити в "цифровий мозок" практично будь-який пристрій, що дозволяє йому сприймати інформацію з будь-якого неструктурованого джерела, з файлів HTML, PDF, Word і TXT. На основі отриманої інформації система штучного інтелекту здатна зробити деякі припущення і висновки та перевірити їх, використовуючи інформацію, зібрану з інших джерел.
Більш того, система штучного інтелекту здатна на основі наявної інформації зробити висновки і зробити припущення про деякі події, які мають статися в недалекому майбутньому, однак, поки що система не може отримати потрібну їй інформацію з знімків і відео, так само система відчуває великі труднощі з генерацією власних нових ідей.
Саме ці вищезгадані проломи в функціональності системи штучного інтелекту Watson компанія IBM планує закрити за допомогою конкурсу Watson Mobile Developer Challenge. В даний час у розпорядженні компанії є більше 1500 пропозицій щодо практичного використання пізнавальних здібностей штучного інтелекту, і велика частина цих пропозицій спрямована у бік технологій аналізу даних, функціонування яких ґрунтується на принципах аналізу даних мозком людини. Справа залишається за малим, за наданням системі розширених можливостей щодо отримання інформації з різних джерел, що зробить її ще більш універсальною.