IBM працює над створенням "кишенькового" варіанти штучного інтелекту суперкомп'ютера Watson.
Постійним читачам нашого сайту добре відомий суперкомп'ютер Watson компанії IBM. Але широку популярність цього комп'ютера здобули аж ніяк не його "суперкомп'ютерні здібності", які за нинішніми мірками вельми скромні, а програмне забезпечення системи штучного інтелекту, яке вважається неперевершеним на сьогоднішній день. Тепер, дослідники IBM почали роботу над перенесенням можливостей штучного інтелекту Watson-а на мобільні рейки, область смартфонів і планшетних комп'ютерів.
Берні Мейєрсон (Bernie Meyerson), віце-президент IBM в області інновацій, бачить майбутнє штучного інтелекту у вигляді мобільної версії Watson-а, взаємодіючої з людьми голосом і відповідає на запитання, подібно системі Apple Siri. "Наприклад", - говорить Мейєрсон, - "Фермер, стоячи на одному зі своїх полів, може запитати у свого телефону: "Коли мені потрібно буде тут посіяти зерно?". Через кілька секунд він отримає відповідь, заснований на даних про місцезнаходження, історичних тенденціях, результатах наукових досліджень та статистичних даних".
Наступна версія Watson, Watson 2.0, повинна бути енергозберігаючого та енергоефективного для того, що б працювати на мобільних платформах. І це буде основною трудністю, яку належить подолати дослідникам IBM. В даний час в датацентрі Watson знаходяться 10 стійок серверів IBM Power750, у яких є обчислювальна потужність, еквівалентна потужності 6 тисяч сучасних настільних комп'ютерів. І навіть з урахуванням того, що більшість обчислень Watson 2.0 будуть відбуватися віддалено, на потужностях "хмарного" датацентру, апаратне і програмне забезпечення смартфона, потрібний для штучного інтелекту, буде споживати дуже багато енергії.
Так само дослідникам потрібно ще багато часу для того, що б дати Watson-ефективні механізми самонавчання, завдяки яким він стане незамінним помічником в будь-якій області. З технологією Watson компанія IBM збирається вирішити більш складні проблеми, ніж компанія Apple з функцією Siri. Програма повинна сама розібратися в проблемі, наприклад, у захворюванні, що б видати рекомендації лікарям щодо діагнозу та лікувальних заходів. І ця частина технології, що використовує штучний інтелект Watson, вже існує в реальності, у вигляді додатку для iPad, а її розробниками є дослідники з Колумбійського університету.
Будемо сподіватися, що в недалекому майбутньому будуть успішно реалізовані інші частини мобільної технології Watson і ми з Вами зможемо користуватися в своє благо всієї міццю і логікою штучного інтелекту.