Menu

Звичайні оптоволоконні канали можуть забезпечити швидкість передачі 1.4 терабіта в секунду

Обычные оптоволоконные каналы могут обеспечить скорость передачи в 1.4 терабита в секунду


В останні роки нам доводиться достатньо часто чути про досягнення різних груп вчених, які за допомогою різних прийомів і спеціалізованого обладнання домагаються умопотрясающих значень швидкості передачі даних по оптоволоконним кабелях. У недалекому минулому звучали цифри 26 терабіт в секунду, 100 терабіт в секунду, 1 петабит в секунду, і на цьому тлі досягнення фахівців дослідницької групи французької телекомунікаційної компанії Alcatel-Lucent і англійської компанії British Telecom (BT) виглядає досить скромно, всього лише 1.4 терабіта в секунду. Тим не менш, це досягнення може вплинути на область телекомунікацій не в туманному віддаленому майбутньому, а в самий найближчий час, адже дослідники використовували звичайний оптоволоконний кабель, який був прокладений вже досить давно, і набір стандартного комунікаційного обладнання.

Зі сказаного вище випливає, що ключовим моментом даного досягнення є не якісь унікальні апаратні рішення. Все полягає в новому протоколі під назвою Flexigrid, який дозволяє накладати кілька незалежних сигналів один на одного і передавати це по єдиному оптичному кабелю.

Що ж означає цифра 1.4 терабіта в секунду? Це означає, що за одну секунду часу на такій швидкості можна передати 64 години нестисненого відео в HD-якості, 38 годин стандартного 3D-відео або відео в дозволі 4K, понад 36 тисяч музичних композицій.

В якості демонстрації працездатності нової технології був використаний оптоволоконний канал, довжиною 410 кілометрів, прокладеної між офісом BT Tower в Лондоні і дослідницьким містечком BT в Суффолці. За допомогою протоколу Flexigrid дослідникам вдалося скласти разом сім 200-гігабітних каналів в єдине ціле, отримавши один мега-канал, який отримав назву "Alien Super Channel" і швидкість передачі даних по якому склала 1.4 терабіта в секунду. Крім такого високого значення швидкості передачі цей канал демонструє рекордну на сьогоднішній день значення спектральної ефективності, що дорівнює 5.7 біт в секунду на Герц (b/s/Hz).

Для випробувань можливостей каналу Alien Super Channel був використаний наступний набір телекомунікаційного обладнання - маршрутиризатор 7750 Service Router і світч 7950 Extensible Routing System (XRS). Реалізація протоколу Flexigrid була виконана на високошвидкісному фотонном світчі 1830 Photonic Service Switch (PSS) при використанні технології 400Gb/s Photonic Services Engine (PSE), яка дозволила скоротити розділові проміжки між інформаційними каналами з 50 до 35 ГГц. Саме за рахунок скорочення розділових проміжків було досягнуто збільшення показника спектральної ефективності, яке склало 43 відсотки.

|