Menu

Рекорд швидкості передачі даних по волоконно-оптичному кабелю перевищив поріг 100 Терабіт в секунду.

Рекорд скорости передачи данных по волоконно-оптическому кабелю превысил порог 100 Терабит в секунду.


Швидкості передачі даних по волоконно-оптичним каналам досягла таких значень, що навіть уявити важко, де може використовуватися такий потік даних. Дві різних дослідницьких групи, використовуючи різні методи і підходи, практично одночасно досягли рекордної швидкості передачі інформації по єдиному оптоволоконному кабелю, що перевищила поріг в 100 Терабіт в секунду. В якості прикладу можна навести, що такий потік даних дозволить за одну секунду завантажити три місяці безперервного відео у форматі HD.

Дослідники використовували два різних методу, дві хитрощі, для досягнення рекордного значення швидкості передачі даних, організовуючи в межах одного кабелю кілька незалежних каналів передачі даних, що працюють паралельно і не заважають один одному. Перший підхід, реалізований дослідниками компанії NEC, дозволив досягти значення швидкості передачі, рівного 101.7 Терабіт в секунду на відстань більше 100 миль (160 кілометрів). Основою їх ідеї стало оптичний пристрій, що поєднує в один світловий імпульс імпульси від 370 різних лазерів. Частота, амплітуда і поляризація інфрачервоного світлового імпульсу кожного лазера відрізняються на незначну величину від аналогічних характеристик імпульсів світла інших лазерів. Тому "розпакування" прийшов до приймача імпульсу на вихідні імпульси і розшифрування закодованих у них даних не представляють великої праці.

Другий підхід, реалізований дослідниками японського Національного інституту Інформаційно-комунікаційних технологій, в області практичної реалізації виявився простіше реалізованого компанією NEC, до того ж забезпечив більш високу швидкість передачі даних, 109 терабіт в секунду. Звичайний оптоволоконний кабель, як правило, містить один основний светопроводящий канал. Не мудруючи лукаво, японські фахівці вирішили, що сім каналів будуть працювати краще, ніж один, і створили кабель, що має сім світловодів, кожен з яких забезпечує передачу 15.6 Терабіт в секунду.

Але, не варто очікувати швидкого впровадження цих технологій у життя. Поки ще розроблені технології неможливо без проблем включити в існуючу мережеву інфраструктуру, так і в такої високої пропускної здатності нових каналів поки ще немає гострої необхідності. Просто ці технології, як кажуть, забігли далеко вперед, але до того моменту, коли в них з'явиться необхідність, вони вже будуть готові до практичного застосування.

|