CES 2014: iOptik - контактні лінзи з функцією доповненої реальності
За останній час все, що мало відношення до реалізації функцій доповненої реальності, так чи інакше мало відношення до відомих очками Google Glass, які є першим подібним комерційним продуктом в цій області. Але, на терені доповненої реальності працюють інші, менш відомі, ніж Google, компанії. До таких компаній можна віднести американську компанію Innovega, яка демонструє на виставці CES 2014 досвідчені зразки контактних лінз iOptik, що входять до складу розробленої ними системи доповненої реальності.
Перша інформація про роботу компанії Innovega у напрямку систем доповненої реальності з'явилася в 2012 році, коли компанія в рамках контракту з Управлінням перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA почала розробку дослідних зразків контактних лінз iOptik, системи доповненої реальності, орієнтованої для використання в умовах бойових дій. Але, така технологія має величезний потенціал для використання і в більш мирних цілях, що і демонструється в рамках виставки CES 2014.
Слід зазначити, що власне контактні лінзи iOptik не є закінченими і самодостатніми пристроями, їх можна використовувати лише в парі зі спеціальними окулярами. Ці окуляри виступають в ролі микропроектора, проектуючи зображення доповненої реальності на спеціальний шар контактної лінзи, яка виступає в ролі микродисплея. За рахунок використання спеціальних фільтрів і інших технологій цифрові зображення без спотворень накладаються на зображення реального світу, створюючи одне високоякісне зображення.
Технології, реалізовані в системі iOptik, дозволяють людині без всяких обмежень фокусувати свій погляд одночасно на близьких предметах і на предметах, уділених на велику відстань, що є альтернативою традиційним дисплеям, вмонтованим в окуляри, які лише створюють ілюзію наявності віртуальних предметів на відстані для того, щоб не заважати сприйняттю людиною навколишнього середовища.
Цей фокус досягається за рахунок того, що світло, що випромінюється проектором-окулярами, проходить через центральну частину контактної лінзи і, взаємодіючи з "оптичною" частиною людського ока фокусується на сітківці. Зображення навколишнього середовища потрапляє на сітківку через фільтри і преломляющие пристрої, розташовані на периферії контактної лінзи, а змішання двох зображень відбувається прямо на сітківці ока людини.
В даний час система доповненої реальності на базі контактних лінз iOptik очікує виходу на споживчий ринок, що, згідно з планами компанії Innovega має відбутися до кінця 2014 або до початку 2015 року після отримання дозволу від управління FDA (Food and Drug Administration). Тим часом представники компанії Innovega ведуть переговори з безліччю потенційних партнерів, серед яких можна виділити такі відомі компанії як Oakleys, Lenovo Electronic Arts, кожен з яких розглядає технологію iOptik як можливість розширення функцій і можливостей власних продуктів.