DSL наступного покоління зможе забезпечити передачу даних по мідних телефонних лініях зі швидкістю до 1 Гб/сек
Проблема "останньої милі", проблема надійного підключення кінцевого абонента до магістрального обладнання, була однією з найголовніших проблем телекомунікаційних компаній та провайдерів з моменту початку широкого поширення Інтернету. В даний час інтернет-провайдери у великих містах вже можуть провести високошвидкісне оптичне волокно прямо у вашу квартиру, але такий підхід вимагає повної перебудови існуючої комунікаційної інфраструктури. Там, де прокладання оптичного волокна неможлива в силу різних причин, прийнятним рішенням вищезгаданої проблеми може стати новий стандарт DSL-технології G.fast, який дозволить отримати швидкості передачі інформації по звичайних лініях телефонного зв'язку, порівнянні зі швидкостями передачі інформації по оптичному волокну.
Існуючі стандарти DSL-технологій можуть забезпечити можливість широкосмугового підключення через існуючі телефонні лінії завдяки спеціальному методу модуляції сигналів, що дозволяє передавати по одній і тій же лінії одночасно потік цифрових даних і аналоговий потік голосової інформації. Голосовий потік передається на частотах від 30 Гц до 4 кГц, а цифрові дані передаються в діапазоні від 25 кГц до 1.1 МГц, що дозволяє досить просто розділити ці два сигналу. Однак, телефонний кабель може пропустити і велику смугу частот, що використовується технологією VDSL2, яка, в ідеалі, може забезпечити передачу даних зі швидкістю до 100 мегабіт в секунду при смузі сигналу до 30 МГц. Але це тільки в ідеалі, більшість старих телефонних ліній будуть здатні пропустити через себе настільки високочастотні сигнали, і вам навряд чи вдасться знайти провайдера, що надає послугу підключення за стандартом VDSL2 з гарантованою максимальної для нього швидкістю.
Стандарт G.fast може забезпечити ширину смуги пропускання в 106 МГц, завдяки чому максимальна швидкість передачі інформації може скласти 1 Гб/сек. Але у цього стандарту є і негативні сторони, верхня частина діапазону його роботи частково перекриває діапазон FM радіо, що в деяких випадках може стати великою проблемою. До цього додається те, що за рахунок більш високої частоти роботи, перешкоди, що генеруються один на одного двома розташованими поруч телефонними проводами, будуть дуже значними. Все це призведе до того, що більшості виробників комунікаційного обладнання доведеться скоротити вдвічі смугу стандарту G.fast і обмежитися швидкістю 500 Мб/с. Однак, навіть на половині своїх можливостей стандарт G.fast буде в п'ять разів швидше DSL-технологій попереднього покоління.
Очікується, що розробка кінцевого варіанту стандарту G.fast буде закінчена до початку наступного року, а появи доступного комунікаційного обладнання, що підтримує цей стандарт, можна буде очікувати у 2016 році. Так що не поспішайте позбавлятися від своїх старих телефонних ліній, якщо в районі вашого проживання відсутня можливість прокладання оптоволоконних кабелів.