Menu

Росія знову приступила до будівництва першої плаваючою атомної електростанції

Россия снова приступила к строительству первой плавающей атомной электростанции


Олександр Вознесенський, генеральний директор Балтійського заводу в Санкт-Петербурзі, одного з найбільших суднобудівних підприємств Росії, виступаючи з доповіддю на який проходив нещодавно 6-му Міжнародному військово-морському салоні, оголосив про те, що на одній з верфей його підприємства поновилися роботи зі спорудження першої в світі плаваючою атомної електростанції (ПАТЕС). Згідно з планами робіт, які кілька разів вже заморожувалися, відсуваючи терміни на більш пізній час, спуск судна, названого "Академік Ломоносов", повинен відбутися в 2016 році.

Слід зауважити, що проекти подібних плаваючих ядерних електростанцій розробляються і вже розроблені в багатьох країнах, включаючи Сполучені Штати і Китай, але досі ніде ще не було розпочато будівництво такого судна-електростанції, незважаючи на всі вигоди і переваги, які воно може надати людям. А надати це судно може досить велику кількість електроенергії в областях узбережжя, де спостерігається її гостра нестача, тепло і прісну воду, що має дуже важливе значення з-за наявності в Росії посушливих областей і областей, де рівень електрифікації ще далекий від необхідного.

На борту "Академіка Ломоносова", судна водотоннажністю 21500 тонн, будуть встановлені дві модифіковані енергетичні установки KLT-40, здатні видати 70 МВт електричної енергії і 300 МВт енергії у вигляді тепла, чого цілком достатньо для забезпечення енергетичних потреб міста з населенням у 200 тисяч осіб. Судно також зможе працювати в режимі опріснювача морської води, видаючи 240 тисяч кубічних метрів прісної води за добу.

Россия снова приступила к строительству первой плавающей атомной электростанции


У конструкції ПАТЕС "Академіка Ломоносова" будуть закладені всі найсучасніші досягнення суднобудівництва. Судно, екіпаж якого налічує 69 осіб, буде здатне витримати вплив хвилі-цунамі і залишитися неушкодженим при зіткненні з суходолом або з іншим судном. У конструкції атомно-енергетичної частини ПАТЕС буде використаний весь накопичений протягом 50-річної експлуатації атомних суден, підводних човнів і криголамів, що забезпечить дотримання всіх норм безпеки, встановлених Міжнародним агентством з атомної енергетики (International Atomic Energy Agency).

Плаваюча атомна електростанція "Академік Ломоносов", згідно з далекосяжним планам Росії, повинна стати першим судном майбутнього "енергетичного флоту", який буде постачати енергією і теплом міста в найвіддаленіших куточках країни. Нагадаємо нашим читачам, що споруда ПАТЕС "Академік Ломоносов" було розпочато в 2007 році на северодвінську суднобудівному підприємстві "Севмаш". Буквально через рік конструкції судна були перевезені на Балтійський завод у Санкт-Петербург, де у зв'язку з браком фінансування всі роботи були зупинені на два роки. Але в грудні 2012 року між компанією "Росенергоатом" і Балтійським заводом був підписаний новий контракт, завдяки якому все зрушилося з мертвої точки і роботи по спорудженню "Академіка Ломоносова" були продовжені.

|