Menu

Найбільша в світі акумуляторна батарея може забезпечити енергією невеликий місто протягом восьми годин.

Самая большая в мире аккумуляторная батарея может снабжать энергией небольшой город в течение восьми часов.


Проблеми застарілих повітряних ліній електропередачі стоять досить гостро практично у всіх країнах і у всіх частинах земної кулі. Часті обриви ліній призводять до відключень електроенергії, з-за недостатньої потужності ліній періодично виникають провали напруги. Модернізація існуючих енергетичних мереж є справою надзвичайно дорогим і, тому, не по кишені навіть багатьом державам. Але, в цих проблем є й інше рішення, крім прокладки нових енергетичних ліній. Цим рішенням є будівництво резервних джерел електроенергії, що накопичують енергію протягом тривалого часу і здатних забезпечити енергопостачання протягом тривалого часу, потрібного на відновлення енергопостачання.

Описаним вище чином проблему безперервного енергопостачання вирішили в невеликому містечку Президио (Presidio), розташованого на сході Техасу. Місто підключений до енергосистеми повітряною лінією, побудованої ще в 1948 році. Тепер на околиці міста побудована найбільша в світі на даний момент часу акумуляторна батарея, яка може накопичити до чотирьох мегават-годин енергії, чого цілком достатньо для забезпечення міста енергією протягом восьми годин часу. Ця батарея, яка отримала назву BOB (big-old battery), була побудована компанією Electric Transmission Texas і обійшлася в суму 25 мільйонів доларів. Для порівняння, прокладання нової лінії електропередачі довжиною 100 кілометрів обійдеться в 44 мільйона долара.

Акумуляторна батарея BOB вже не перша подібна батарея, покликана вирішити проблеми енергопостачання. Досить багато енергетичних компаній вже широко використовують натрієво-сірчані батареї (sodium sulfur, NaS) розміром з кімнату, виробництва японської компанії NGK Insulators, відкладаючи, таким чином, дорогу модернізацію енергетичних мереж. Крім цих тимчасових заходів, енергетичні компанії на цих батареях відпрацьовують технології зберігання енергії, які в майбутньому будуть широко використовуватися для зберігання енергії, одержуваної від екологічно чистих відновлюваних джерел енергії.

|