Японія планує замінити аварійну ядерну станцію Фукусіма найбільшою у світі вітряної електростанцією
Всі пам'ятають трагічні події 2011 року, коли землетрус і хвилі цунамі стали причиною аварії на японській ядерної електростанції Фукусіма, яка стала одним з найбільш сильних екологічних лих, що спіткали нашу планету. Беручи до уваги можливість повторення такого катастрофічного сценарію, влада Японії розробляють плани зменшення залежності країни від ядерної енергетики, від якої вони в майбутньому збираються повністю позбутися. І найперспективнішим напрямком розвитку енергетики в даний час японці вважають використання енергії вітру.
Японське агентство природних ресурсів і енергії (Agency for Natural Resources and Energy) планує побудувати до 2020 року те, що по праву буде вважатися найбільшою у світі вітряної електростанцією. Ця електростанція буде розташовуватися в морі, недалеко від місця розташування аварійної ядерної станції Фукусіма. У складі вітряної електростанції будуть перебувати 143 вітрогенератора, що стоять на плавучих платформах, прикріплених до морського дна. Після того, як будівництво вітряної електростанції буде повністю завершено, вона буде здатна виробляти близько одного гігавата електричної енергії.
Першою думкою, яка виникає при вигляді вітрогенератора, плаває в морі, стає думка про небезпеку, що виходить від хвиль цунамі в майбутньому. Однак, робоча група, що займається розробкою проекту, стверджує, що в конструкції вітрогенераторів і платформ передбачені всі необхідні заходи щодо забезпечення безпеки. Керівник проекту Тэкеши Ішіхара (Takeshi Ishihara) з Токійського університету розповідає з цього приводу: "У конструкції нових вітрогенераторів і їх плаваючих платформ враховані можливості виникнення самих надзвичайних навантажень і зовнішніх впливів".
Слід зазначити, що створення вітряної електростанції, незважаючи на великі витрати, ніж будівництво нової ядерної станції, має для Японії велике значення. З одного боку, така електростанція дозволить скоротити дефіцит електроенергії, що виник після аварії і зупинки реакторів Фукусіми. А в разі виникнення нових стихійних лих аварія вітрогенератора призведе тільки до втрати вироблюваної їм потужності, але ніяк вже не до радіоактивного забруднення, завдають величезної шкоди довкіллю.
Варто додати, що плани по створенню нової великої вітряної електростанції є тільки однією частиною глобального плану уряду Японії, метою якого є повне позбавлення країни від залежності від ядерної енергетики до 2040 року.