Menu

Розроблені сонячні батареї, демонструють високу ефективність при роботі під водою.

Разработаны солнечные батареи, демонстрирующие высокую эффективность при работе под водой.


Всі люди знають, що вода має синьо-зеленуватий відтінок. Причина цього полягає в тому, що атоми кисню і водню, з яких складаються молекули води, активно поглинають червоне і інфрачервону частину спектра видимого світла, безперешкодно пропускаючи лише синьо-зелену складову. Але інфрачервоний світло несе в собі основну частку сонячної енергії, яку найбільш ефективно поглинають традиційні кремнієві фотогальванічні елементи. Це є основною причиною того, що в даний час отримання сонячної енергії під водою практично ніде не використовується, хоча потреба в такій технології є, і чимала. Але незабаром це положення може змінитися завдяки тому, що фахівці Науково-дослідної лабораторії ВМС США (Naval Research Laboratory, NRL) розробили новий тип фотогальванічних елементів для сонячних батарей, які будуть ефективно працювати на глибині під товстим шаром води.

Ключовим моментом нової технології слала розробка напівпровідникового матеріалу, який демонструє високий фотогальванічний ефект на світлі синього і зеленого кольору. Вчені NRL використовували фосфід індію, галію, який демонструє найвищу ефективність перетворення в довжинах хвиль світла між 400 і 700 нанометрами, що ідеально підходить для підводного застосування. З-за такого вузького діапазону чутливості фотогальванічні осередку демонструють високу ефективність навіть в умовах низької освітленості.

Разработаны солнечные батареи, демонстрирующие высокую эффективность при работе под водой.


При проведенні випробувань підводні сонячні батареї були опущені на глибину близько 10 метрів. Незважаючи на те, що сила світла, що пройшов крізь товщу води, значно знизилася, батареї видавали 7 Ватт потужності на 1 квадратний метр площі. Такий рівень вироблюваної енергії цілком достатньо, що б за допомогою батарей більшої площі привести в рух невелику легку субмарину. А працездатність сонячних батарей зберігається, природно зі зниженням виробляється кількості енергії, при зануренні їх на глибину до 30 метрів.

Такі сонячні батареї найближчим часом зможуть стати джерелами енергії для автономних підводних систем, дослідні станції, мереж підводних датчиків і інших підводних пристроїв, які змушені отримувати сонячну енергію від своєї надводної частини або по кабелю, що зв'язує їх з джерелом енергії на судні або на березі.

|