Menu

Проводиться монтаж найдовшого в світі ділянки надпровідного електричного кабелю.

Производится монтаж самого длинного в мире участка сверхпроводящего электрического кабеля.


Дослідники з німецького Технологічний інститут Карлсруе (Karlsruhe Institute of Technology, KIT), спільно з інженерами компаній Deutschland і Nexans, в даний час проводять укладання найдовшого в світі надпровідного електричного кабелю в світі, що проходить крізь комунікаційні тунелі міської інфраструктури. Виконання цих робіт ведеться в рамках програми "AmpaCity", метою якої є демонстрація переваг надпровідників для транспортування електроенергії.

На першому етапі програми буде проведена заміна кілометрового кабелю, що з'єднує дві трансформаторні підстанції у рурському місті Ессен. Замість традиційного високовольтного кабелю буде прокладений трифазний концентричний надпровідний кабель, який при напрузі 10 КВ зможе забезпечити передачу 40 МВт електроенергії.

При температурі близько -200°C матеріал кабелю стає ідеальним високотемпературного надпровідником, здатним пропустити через себе в 100 разів більший електричний струм, ніж мідний провідник такого ж перерізу. Але з-за технологічних обмежень, пов'язаних з роботою системи охолодження, кабелю може передати всього лише в п'ять разів більше енергії, ніж мідь, але рівень втрат при цьому вельми і вельми низький.

Производится монтаж самого длинного в мире участка сверхпроводящего электрического кабеля.


Щодо високотемпературні надпровідники, що охолоджуються рідким азотом, були готові до розгортання в області транспортування електроенергії вже протягом декількох років, але складність і дорожнеча виробництва надпровідних кабелів перешкоджала їх масового застосування. Зараз же, завдяки розробці оптимізованих технологічних процесів, надпровідні електричні кабелі можна виробляти будь-якої довжини і будь-яких кількостях при низьких витратах на їх виробництво.

Заміна звичайних високовольтних електричних кабелів більше низьковольтними надпровідними кабелями дозволить позбутися від необхідності використання та обслуговування понижуючих трансформаторних підстанцій з 110 на 10 КВ. Це, крім зниження витрат на передачу електроенергії, допоможе вивільнити місце, яке є великим дефіцитом в умовах сучасних густонаселених мегаполісів.

|