Menu

Біопаливні елементи перетворюють комах у комах-кіборгів.

Биотопливные элементы превращают насекомых в насекомых-киборгов.


Дослідники, успішно перетворили комах, звичайних тарганів, живі паливні елементи, впровадивши електроди в тіло. У кінцевому рахунку це дозволить таким комахам переносити на собі мініатюрний контрольне і передавальне обладнання, що приводиться в дію електрикою, виробляємо тілами цих комах.

Ті продукти, які вживають люди, розщеплюються до рівня глюкози, яка переноситься з кров'ю і є паливом для мускулатури, мозку та інших тканин. Їжа комах розщеплюється до більш простого виду цукру - трегалози. Вбудований в тіло комахи позитивний електрод, анод, виготовлений з матеріалу-каталізатора, розщеплює трегалозу в крові комах на більш прості сполуки, при цьому електрохімічної реакції виробляються вільні електрони, що створюють електричний потенціал між анодом і катодом, другим електродом. "Такий біопаливний елемент використовує ті продукти, якими харчується комаха" - розповідає Даніель Шерсон, вчений-хімік з університету Клівленда (Case Western Reserve University in Cleveland).

Таргани з впровадженими електродами, тобто перетворені в біологічні паливні елементи, вели себе точно так само, як і до імплантації електродів, тільки їх апетит зростав пропорційно кількості знімається з електродів енергії. Кожен тарган зміг виробляти електричний потенціал напругою 0.2 вольта, це еквівалентно однієї десятої потенціалу батарейки AAA.

Але цієї енергії вже достатньо, що б передати інформацію на відстань у п'ять сантиметрів бездротовим методом. На жаль дослідників, мала потужність біологічного паливного елемента накладає обмеження на його використання. Але, таргани, як найживучіші комахи можуть бути забезпечені датчиками, після чого їх можна запустити в області, заражені радіацією або токсичними речовинами. Зібрані комахи дані можуть бути потім отримані за допомогою пристроїв дистанційного зчитування.

Хоча дані дослідження проводилися вченими самостійно, великий інтерес до їх результатів виявило Управління перспективного планування оборонних науково-дослідних робіт Пентагону DARPA, яке бачить в цьому потенціал для використання таких комах в якості шпигунів, забезпечених камерами і мікрофонами. Вчені збираються і далі продовжувати дослідження в цьому напрямку. Наступним їх кроком буде з'ясування того, скільки пар електродів, тобто незалежних паливних елементів, зможе "потягнути" організм таргана без шкоди його життєдіяльності. Якщо вдасться підняти рівень знімається з таргана потужності, то можна вже буде серйозно задуматися про створення досить складних живих систем збору і передачі інформації.

|