Найменший радар в світі вміщується на чіпі, розміром з монету
Найменша у світі радарна система має форму квадрата, довжина сторони якого становить менше півтора сантиметрів. І, завдяки зусиллям команди вчених Європейського союзу ця радарна система була упакована у вигляді недорогого чіпа, який можна вбудовувати в різні пристрої, в тому числі і мобільні телефони. У проекті Success, в рамках якого велася розробка мініатюрного радара, були задіяні вчені і фахівці з дев'яти академічних та індустріальних європейських установ, які три роки працювали над реалізацією міні-радара у вигляді мікросхеми-чіпа за підтримки Єврокомісії, яка забезпечила фінансування в розмірі 3.9 мільйонів доларів.
"Нашим завданням була мінімізація розмірів радарної системи. І нам вдалося досягти мінімальних на сьогоднішній день розмірів, змусивши радар працювати на частоті, що перевищує 100 ГГц" - розповідає Крістоф Шейтт (Christoph Scheytt), співробітник компанії IHP Microelectronics, яка займалася питаннями мініатюризації майбутнього устрою. - "Ми зрушили в таких область високих частот, а не використовували більш низькі частоти з-за того, що на високих частотах потрібні антени менших габаритів".
Працюючи на частоті 120 ГГц, на довжині хвилі приблизно 2.5 мм, чіп-радар може досить точно визначити відстань до об'єкта. А при використанні Допплерівського ефекту радарна система може виявляти рухомі об'єкти та обчислити їх швидкість з високою точністю. Кожен чіп-радар коштує близько 1 євро (1.3 долара), що вказує на дешевизну використаних технологій.
Структура радара-чіпа була розроблена фахівцями компанії IHP Microelectronics, а дослідники з Технологічного інституту Карлсруе, Німеччина, забезпечили розробку антен радара і інтеграцію всіх компонентів радара в єдине ціле.
Новий міні-радар, завдяки своїм малим габаритам, знайде широке коло застосування в різних датчиках, в автомобілях, які зможуть виявляти з його допомогою пішоходів і перешкоди, в промислових і військових роботів, які за допомогою таких радарів зможуть орієнтуватися і складати тривимірні карти навколишнього простору, мобільних телефонах і інших портативних електронних пристроях.
В даний час кілька учасників проекту Success збираються почати використовувати технологію у власних цілях і готуються до розгортці виробництва мініатюрних радарів. Серед цих організацій знаходяться компанія Bosch, німецька компанія Silicon Radar, фінська компанія Selmic і швейцарська компанія Hightec.