Розчинні у воді друковані плати - новий спосіб переробки електронного сміття
Електроніка, яка відпрацювала свій термін, або передчасно вийшла з ладу, є однією з найбільш швидко зростаючих екологічних проблем в усьому світі. Демонтаж електронних компонентів друкованих плат з метою їх подальшого повторного використання або переробки є складним технологічним процесом, який робить утилізацію електронних пристроїв досить дорогої та часто неефективним з економічної точки зору. Але що, якщо б друковані плати могли розчинитися в звичайній воді, звільняючи неушкодженими їх електронні компоненти?
Вищезгадана ідея лягла в основу технології виробництва друкованих плат ReUSE, розробленої дослідниками британської Національної фізичної лабораторії. Друковані плати ReUSE виготовлені із спеціального матеріалу зі спеціальним покриттям, які дозволяють витримувати рівень вологості і високої температури, з якими вони стикаються при нормальній експлуатації.
Але, коли термін служби компонентів на друкованій платі, підходить до кінця, її піддають обробці простий гарячою водою. Верхні захисні шари плати руйнуються і матеріал плати починає розчиняться у воді, залишаючи компоненти в цілості й схоронності. Після цього компоненти потрібно лише очистити від залишків матеріалу плати, висушити і відправити на сортування.
На відміну від методів переробки, які застосовуються в даний час і які дозволяють повторне використання всього лише 2 відсотків електронних компонентів, новий метод може забезпечити рециркуляцію до 90 відсотків електронних компонентів. Технологія ReUSE добре працює як з звичайними друкованими платами, так і з гнучкими, на яких встановлені тільки електронні компоненти для поверхневого монтажу.