Art of Failure 2011 - незвичайний художній конкурс в рамках симпозіуму IEEE.
На 18-му Міжнародному симпозіумі IEEE по фізичній аналізу та аналізу відмов інтегральних напівпровідникових схем (IEEE 18th International Symposium on the Physical and Failure Analysis of Integrated Circuits), який проходив 4-7 липня 2011 року в Інчхоні, Південна Корея, учасники симпозіуму представили ірреальні, сюрреалістичні і захоплюючі зображення кристалів напівпровідникових приладів, які вийшли з ладу з різних причин. Це дійство відбулося у рамках конкурсу Art of Failure 2011, який вже вчетверте проводиться в рамках вищевказаного симпозіуму.
Перше місце в цьому конкурсі отримала зображення, наведене на початку статті. Те, що видно на цьому зображенні дуже нагадує одного представника найдавніших тварин - апатозавра (apatosaurus), що розгулює на маленькій скелястій планеті. Насправді - це кулька олов'яно-свинцевого припою, а силует - аномальний ділянку чистого свинцю на поверхні кульки.
Розплавлені кінці цих золотих провідників, що виходять з напівпровідникового матеріалу, схожі на карликові дерева, які деякі люди вирощують в квіткових горщиках. Дане зображення зайняла на конкурсі друге місце.
Використовуючи потужний мікроскоп для аналізу поверхні напівпровідникового матеріалу, дослідник виявив порушення структури напівпровідника, яке по виду і формі є майже точною копією самого великого у світі квітки - рафлезії (rafflesia). Цьому зображенню дісталося третє місце.
Ця незвичайна структура на поверхні кристала не була ні причиною, ні наслідком відмови. Вона з'явилася на кристалі в результаті розтину корпусу мікросхеми з допомогою іонного променя. Зовсім випадково ці промені вирізали подобу пня з чимось, що нагадує жолудь, на верхівці.
Це забруднення на поверхні напівпровідникового кристала виникло в результаті експерименту, у якому напівпровідниковий матеріал піддавався впливу агресивних хімічних речовин, натрію, хлору та калію. Цей наліт, вельми нагадує папороть, складається із з'єднань напівпровідникового матеріалу з хлором і натрієм, а його стебла складаються з поєднання матеріалу з калієм.
Цей "кактус" є нічим іншим, як сульфідом міді. Він утворився в результаті того, що на поверхні кристала були залишені сліди від мідних майданчиків, а сама мікросхема експлуатувалася в умовах повітря, насиченого парами сірки.
Для гарантії якості цього радіочастотного пристрою, воно було поміщено у випробувальну камеру, де були присутні висока температура, тиск і вологість. Покриття, що захищає мембрану пристрої, що вийшло з ладу, а пристрій відразу ж вкрилося плямами корозії, які можна побачити на зображенні.
Ці невеликі відділення - ізоляційні стіни, що відокремлюють один від одного активні елементи цього кремнієвого "мертвого" чіпа.