Menu

Японські вчені збільшили швидкість Wi-Fi в двадцять разів.

Японские ученые увеличили скорость Wi-Fi в двадцать раз.


Навряд чи знайдеться людина, задоволений швидкістю роботи Wi-Fi, особливо якщо це відкрита точка доступу і знаходиться вона в людному громадському місці. І вчені з багатьох країн і наукових установ намагаються вирішити дану проблему. Зовсім недавно група японських вчених встановила рекорд швидкості бездротової передачі даних в терагерцевому діапазоні. Досягнута ними швидкість передачі даних в двадцять разів перевищує швидкість сучасних стандартів бездротового зв'язку Wi-Fi.

Дослідники почали свої дослідження в T-діапазоні радіохвиль, частини електромагнітного спектра між 300 ГГц і 3 ТГц, що відповідає длинноволновому інфрачервоному випромінюванню та мікрохвильового випромінювання. В даний час ця частина електромагнітного спектра практично не використовується, тому вона є дуже хорошим кандидатом для реалізації мереж бездротового зв'язку Wi-Fi наступних поколінь.

Однією з великих проблем роботи в настільки високочастотному діапазоні є стабільні генератори несучої частоти, які по багатьом технічним причинам не можуть бути простими, компактними і дешевими. Японці використовували в якості генератора крихітне напівпровідниковий пристрій, розміром в 1 міліметр, відоме, як резонансний тунельний діод. Використовуючи унікальні електричні характеристики такого діода і спеціальні керуючі сигнали, вчені змусили це крихітне пристрій резонувати на високій частоті і послужити в якості задаючого генератора несучої частоти.

Завдяки простим з одного боку і складним з іншого боку хитрощів, дослідникам з Токійського технологічного університету вдалося розробити апаратні засоби бездротового зв'язку, що забезпечують швидкість передачі інформації на частоті 542 ГГц близько 3 Гб/с, що в 20 разів швидше, ніж швидкість сучасного Wi-Fi.

Звичайно, розроблена японцями технологія є лише демонстраційним прикладом того, що Wi-Fi можна реалізувати і в терагерцевому діапазоні, так і працює стійко дослідний зразок бездротового каналу тільки на відстані в кілька метрів. Слід зауважити, що японці не збираються зупинятися на досягнутому і будуть продовжувати дослідження в цьому напрямку. Адже потенціал Т-діапазону неймовірно великий, використовуючи його, теоретично можна одержати значення швидкості передачі даних до 100 Гб/с.

|