Роботу iOS 9 і OS X El Capitan показали на відео
У перший день конференції WWDC, компанія Apple представила наступне покоління власних операційних систем OS X El Capitan і iOS 9. Нова версія мобільної операційної системи містить ряд поліпшень, спрямованих на збільшення часу роботи акумулятора і скорочення дискового простору, займаного під ОС, що, в свою чергу, має стати відмінним перевагою для власників 16 ГБ версій iPhone. Голосовий асистент Siri в новій iOS став ще більш розумним, а вся система була оновлена з урахуванням нових можливостей Proactive.
Перероблений пошук, що викликається з лівої частини робочого столу, тепер також має список найбільш часто використовуваних додатків, улюблених контактів, ресторанів, рекомендовані місця і найважливіші новини, і все це в одному місці. Крім того, оновилося додаток Карти, Замітки обзавелися набором нових можливостей, з'явився додаток Новини, а власники iPad нарешті отримають довгоочікуваний мультиоконный режим.
Настільна версія операційної системи OS X El Capitan отримала свою назву завдяки гірській вершині в національному парку Йосеміті, що підкреслює той факт, що нова ОС побудована на основі OS X і покращує можливості, які були представлені в попередній версії ОС. Так, наприклад, El Capitan містить розширені можливості керування вікнами за допомогою нового режиму Split View, покращений пошук Spotlight і оновлення програм, таких як Замітки і Карти. Браузер Safari також отримав ряд нових можливостей, в тому числі кнопку Mute, яка може активувати безшумний режим для конкретних вкладок. Пошта тепер підтримує нові жести і "розумні" пропозиції. І найголовніше, El Capitan несе підвищення продуктивності системи, завдяки чому виконання будь-якої задачі на Mac стане займати набагато менше часу.
В даний час і iOS 9 та El Capitan вже доступні для розробників, а вже в липні Apple планує представити публічні бета-версії обох систем. Офіційний запуск нових ОС намічений на осінь цього року.
