BlackBerry Q20 буде випущений в листопаді під назвою BlackBerry Classic
BlackBerry Q20, представлений главою компанії Джоном Ченом в лютому на виставці MWC 2014, буде випущений в листопаді цього року під назвою BlackBerry Classic. Його відмінною рисою стане наявність повноцінної QWERTY-клавіатури, що відповідає попереднім заявами CEO BlackBerry про повернення до "старої школи", коли канадський виробник безроздільно панував на корпоративному ринку. В інтерв'ю USA Today Джон Чен розповів, що BlackBerry Classic буде відрізнятися швидким браузером, мультимедійними можливостями і хорошим сенсорним екраном. Нагадаємо, що до сих пір про смартфоні було відомо вкрай мало. Раніше повідомлялося лише те, що він буде виготовлений з матеріалів високої якості і отримає екран діагоналлю 3,5 дюйма.
Смартфон буде представляти собою просунуту версію BlackBerry Bold, однак отримає більш ємний акумулятор, що забезпечує найбільшу час автономної роботи серед інших смартфонів BlackBerry. Крім того, Classic повернеться трекпад і функціональні кнопки. Іншою, не менш важливою новиною стало повідомлення про те, що в листопаді компанія випустить BlackBerry Enterprise Service 12, рішення для бізнесу по роботі з корпоративною поштою, синхронізацією контактів та віддаленим керуванням службовими смартфонами співробітників компанії. Важливим нововведенням в BES 12 стане те, що з його допомогою відтепер можна буде управляти смартфонами не тільки на BlackBerry OS, але і на iOS, Android і Windows Phone.
Затьмарює ситуацію лише запізнілий вихід смартфона на ринок. В той час, як анонс BlackBerry Q20 стався 2 місяці тому, Джон Чен пропонує потенційним покупцям почекати його вихід у продаж ще 6 місяців, що є недозволеною розкішшю з точки зору ринку. За цей час всі компанії представлять свої флагмани, що може вкрай негативно вплинути на результати продажів нового смартфона від BlackBerry. Звичайно, позитивні фінансові звіти говорять на користь Чена, у якого, безумовно, є фінансовий і маркетинговий плани, однак настільки тривалий період очікування між анонсом і випуском нового смартфона на перший погляд здається нерозумним. Втім, CEO BlackBerry і не приховує, що споживчий ринок хвилює його в меншій мірі.
З іншого боку, я збираюся зосередитися на корпоративному секторі. Якщо ви подивіться на цей сегмент, то переконаєтеся, що ми займаємо в ньому значну частку. Це не означає, що наша компанія відмовляється від споживчого ринку, проте ми почнемо відновлення колишніх позицій в корпоративному сегменті, знову роблячи це напрямок вигідним і приносять дохід. Лише після цього ми почнемо впроваджуватися в інші сфери, зокрема, на споживчий ринок.