Menu

Дисплей на лобовому склі зробить "прозорим" впередиидущий великогабаритний транспорт

Дисплей на лобовом стекле сделает "прозрачным" впередиидущий крупногабаритный транспорт


Нікому з водіїв не подобається надовго "застрявати" позаду великого транспорту, повільно рухається по дорозі і закриває весь огляд попереду з-за чого вкрай важко і небезпечно здійснювати маневр обгону. Але група дослідників з університету Порто (University of Porto), Португалія, очолювана професором Мічелом Феррейра (Michel Ferreira), знайшли досить просте рішення цієї проблеми, яким є система доповненої реальності, що дозволяє водіям бачити "крізь" транспортний засіб, що йде перед ними.

Розроблена технологія отримала назву See-Through System. Великогабаритні транспортні засоби, такі, як вантажівки-ваговози і автобуси, мають веб-камеру, встановлену на їх лобовому склі, яка дивиться вперед на дорогу. Потік відео з цієї камери передається в ефір за допомогою технологій бездротового зв'язку. В іншому транспортному засобі є приймач і рідкокристалічний дисплей, встановлений на лобовому склі. Коли такий автомобіль наближається ззаду до великогабаритному транспорту, на дисплеї починає відображатися картинка з веб-камери попереднього транспорту. При цьому, система обробляє інформацію, що надходить, вирівнюючи її так, що зображення на дисплеї чітко вписується в навколишнє середовище, яку бачить попереду себе водій.

В результаті роботи системи See-Through System водій бачить те, що відбувається на дорозі попереду і може вибрати момент, найбільш підходящий для здійснення маневру обгону.

В даний час працездатність системи See-Through System вже була перевірена і на тренажері і на реальному автомобілі. На жаль, ця система не вільна від недоліків, затримка появи зображення на екрані лобового скла складає близько 200 мілісекунд. Така затримка може здатися дуже малої і несуттєвою, але вона означає, що наближається по зустрічній смузі автомобіль видається на 10 метрів далі, ніж він перебуває фактично, що в деяких випадках може стати причиною фатальної помилки.

Розробка системи See-Through System ведеться з 2010 року, але пильну увагу до неї було звернено після її демонстрації на Міжнародному симпозіумі по змішаній і доповненої реальності ISMAR 2013 (International Symposium on Mixed and Augmented Reality), яка проходила в цьому місяці в Австралії.



|