Машини-монстри: Велосипед з реактивним двигуном, що встановив новий світовий рекорд швидкості
Виявляється, що в бульбашках перекису водню приховано величезну кількість енергії. Цієї енергії фактично достатньо для того, щоб розігнати відчайдушного гонщика, який сидить на спеціально переробленому велосипеді з реактивним двигуном, до швидкості, більш ніж у два рази перевищує обмеження швидкості руху на швидкісній автомагістралі.
Цим відчайдушним гонщиком, не боїться ризику і високої швидкості, став велосипедист Франсуа Жисси (Francois Gissy), який досяг максимальної швидкості 263 кілометра в годину (163 милі в годину), рухаючись по відкритій злітно-посадковій смузі аеродрому Мюншуз (Munchhouse), Франція, на велосипеді, забезпеченому реактивним двигуном, що використовують перекис водню як палива. Його рекордна спроба побила попередній рекорд, який був встановлений в 2002 році і який становив 242.6 кілометра в годину.
Реактивний двигун, який штовхав велосипед Франсуа Жисси і який був виготовлений швейцарською компанією Exotic Thermo Engineering, використовує тільки один вид рідкого палива на відміну від інших видів рідинних реактивних двигунів, які використовують два компоненти, паливо і окислювач.
Концентрований 90-відсотковий розчин перекису водню, для порівняння, перекис водню, що продається в аптеках, що має концентрацію в 3 відсотки, подається в реакційну камеру реактивного двигуна, заповнену срібним каталізатором. Наявність каталізатора змушує розпастися хімічні зв'язки нестійкою молекули перекису водню (H2O2) на воду і кисень з виділенням досить великої кількості тепла. В результаті цього хімічного перетворення суміш водяної пари і кисню, розігріта до температури близько 350 градусів за шкалою Цельсія, виривається назовні через сопло реактивного двигуна, створюючи реактивну тягу, штовхає вперед велосипед Жисси.
Що дійсно цікаво в даному випадку, це те, що Франсуа Жисси відстав всього на 5 кілометрів у годину від абсолютного рекорду швидкості, розвиненою велосипедом з двигуном, який був встановлений велосипедом Slipstream в 1995 році і який склав 268.8 кілометрів на годину. Тут треба віддати належне Жисси, він їхав на велосипеді, який, на відміну від велосипеда Slipstream, має повністю відкриту конструкцію, яка має досить слабкі аеродинамічні характеристики і не має ніяких засобів для стабілізації руху.
Машини-монстри - все про виняткових машинах, механізмах і пристроях в світі, від величезних засобів знищення собі подібних до крихітних точних пристроїв, механізмів і всього того, що знаходиться в проміжку між ними.