Menu

Команда з Оксфордського університету представляє новий автомобіль-робот на базі Nissan Leaf

Команда из Оксфордского университета представляет новый автомобиль-робот на базе Nissan Leaf


Команда дослідників з Оксфордського університету розробила свій власний варіант системи управління, установка якої може перетворити будь-який автомобіль в самоврядний автомобіль-робот, здатний пересуватися самостійно без участі в цьому ділі людини-водія. І першим автомобілем, на якому проводяться випробування нової системи став Nissan Leaf, який поповнив сімейство автомобілів-роботів, в якому вже перебувають Audi, Volkswagen, Toyota і автомобілі інших виробників.

Система, якою можна керувати за допомогою спеціалізованої програми для iPad, запропонує водієві вибрати один із варіантів маршрутів руху до точки призначення. Після цього автомобіль почне рух за управлінням автоматичної системи, яка виконує усі функції навігації, контролю за рухом і безпекою. Але варто водієві лише торкнутися педалі гальма, як система передасть керування автомобілем в його руки.

"Нашою метою є розробка недорогий і простий системи авто-навігації і управління, робота якої абсолютно не залежить від навігаційної системи GPS і їй подібних. Замість цього ми використовуємо безліч різних датчиків і камер, які з часом стають все більш чутливими, досконалим і менш дорогими" - розповідає Пол Ньюмен (Paul Newman), професор Оксфордського університету. - "Ми прагнемо до того, щоб така технологія могла бути доступна в автомобілі, придбання якого зможе дозволити собі кожна людина. Саме тому ми зосереджені на дуже низькій вартості створюваної системи, забезпечуючи якість її роботи на належному рівні".

Команда из Оксфордского университета представляет новый автомобиль-робот на базе Nissan Leaf


Дослідники навмисно вирішили уникнути використання системи GPS і інших систем супутникової навігації. На їх думку, такі системи не зможуть забезпечити високу надійність роботи системи, мають малу точність і не надають додаткової інформації про навколишнє автомобіль середовищі.

"Новий підхід став можливим завдяки досягненням у галузі технологій тривимірного лазерного сканування, яке дозволяє автоматизованій системі створити точну тривимірну карту навколишнього автомобіль простору" - розповідає Ньюмен, - "Оскільки зміни в міській обстановці відбуваються не дуже часто, системи автомобілів-роботів можуть визначати місце розташування самостійно і з високою точністю, використовуючи в якості орієнтирів різні об'єкти міської інфраструктури".

Дослідний зразок системи автоматичного управління автомобілем, яку розробили і виготовили дослідники з Оксфордського університету, проходить разом з автомобілем випробування в Науковому парку Бегброк (Begbroke Science Park) неподалік від Оксфорда. Виготовлення дослідного зразка обійшлося в суму 5 тисяч фунтів стерлінгів, але дослідники збираються її знизити до 100 фунтів при умові масового виробництва.

Наступною стадією подальшого розвитку системи, яку буде виконувати група на чолі з доктором Інгмаром Поснером (Dr Ingmar Posner), дасть системі можливість орієнтуватися і маневрувати в складних умовах насичених транспортних потоків і самостійно вибирати найбільш оптимальні маршрути руху.



|