Menu

Google планує через 3-5 років випустити автомобілі-роботи на дороги

Google планирует через 3-5 лет выпустить автомобили-роботы на дороги


За минулі наскільки років фахівці компанії Google працювали над розробкою і вдосконаленням їх технології автомобілів-роботів. І, варто відзначити, їм вдалося досягти дуже багато чого, на даний момент, технологія автомобілів-роботів Google дозволяє системі управління в режимі реального часу управляти транспортним засобом, що рухається за певним маршрутом, не залучаючи до цієї справи уваги з боку людини-водія.

Прихильники технологій самокерованих автомобілів стверджують, що використання автономних транспортних засобів дозволить зменшити кількість аварій, дорожніх інцидентів і поліпшити ситуацію на переповнених дорогах у завантаженій транспортом міському середовищі. Проте, незважаючи на переваги новий технологій, поки що на Землі є лише кілька держав і штатів, де офіційно дозволено пересування автономних транспортних засобів по дорогах загального призначення.

Незважаючи на це, фахівці компанії Google вважають, що перші ластівки вже з'явилися і процес починає розкручуватися на повну котушку, а транспортні засоби, що використовують технології автономного водіння, стануть доступні і з'являться на дорогах загального призначення вже через 3-5 років.

"Удосконалення технологій йде таким темпом, що незабаром ми зможемо випускати автомобілі, які будуть більш безпечними під час руху, ніж автомобілі, керовані людьми" - розповідає Ентоні Левандовський (Anthony Levandowski), менеджер компанії Google за технологіями самохідних транспортних засобів, - "Я поки ще точно не можу сказати вам, коли ви зможете поставити автомобіль-робот у свій гараж, але ми плануємо, що закінчена технологія буде розроблена не пізніше, ніж через п'ять років".

Великою проблемою, що стоїть перед компанією Google і іншими виробниками автомобілів-роботів, є визначення критеріїв та регламенту випробувань, спрямованих на з'ясування рівня безпеки та надійності програмного забезпечення автомобілів-роботів, на якому без чого і малого лежатиме відповідальність за життя людей.

"Наша робота зосереджена на тому, щоб створити дійсно надійну систему управління, роботу якої можна довіритися і бути впевненим, що вона поведе себе адекватно і впорається з керуванням автомобілем у всіх складних ситуаціях", - розповідає Левандовський, - "Але як можна визначити те, чи можна довіряти системі? Як дізнатися її поведінку в непередбачуваних ситуаціях? Як мінімізувати ймовірність відмови апаратних засобів системи?".

Перераховані вище питання турбують не лише фахівців компанії Google і інших виробників автономних автомобілів-роботів. Національне агентство з безпеки руху на дорогах (National Highway Transportation Safety Administration, NHTSA) вже починає роботу по створенню зводу правил і стандартів, які визначають необхідний мінімум вимог, яким повинні відповідати самокеровані автомобілі майбутнього. Крім цього фахівці агентства ведуть розробку програми випробувань, які будуть проводитися з метою визначення відповідності транспортного засобу висунутим вимогам безпеки.

"Виявляється, що розробка виконавчого стандарту і програми випробувань є неймовірно складним завданням, в якій повинно бути передбачено виникнення навіть малоймовірних непередбачених ситуацій і сценаріїв. І окремим критерієм є вимоги до бортової електроніки і комп'ютерів, які повинні забезпечити безперебійну роботу навіть в самих складних умовах навколишнього середовища" - розповідає Ден Сміт (Dan Smith), заступник директора агентства NHTSA, - "І ми вже розпочали роботу зі створення пакету нормативних документів, без відповідності яким жодне автономне транспортний засіб не з'явиться на дорогах".

|