CE-Liner - електричний пасажирський літак майбутнього
Останнім часом досить часто з'являються повідомлення, що різні комерційні авіаційні компанії експериментують з польотами на біопаливі, яке, як вважається, є більш екологічно чистою заміною звичайного палива. Деякі фахівці вважають ці зусилля не надто обґрунтованими, адже саме перспективний напрямок, що веде до абсолютно "зеленим" авіаперевезень, полягає в їх повної електрифікації. Ми, звичайно, вже бачили цілу "армію" електричних літальних апаратів, але всі вони здатні взяти на борт максимум кілька пасажирів. А що стосовно електричного літака, який зможе перевозити відразу сотні пасажирів?
Останнє висловлювання лягло в основу ідеї, продемонстрованої Bauhaus Luftfahrt на щорічному Берлінському авіашоу. Слід зазначити, що Bauhaus Luftfahrt є німецьким "мозковим центром", який "має справу з будующим транспорту взагалі і з майбутнім авіаперевезень зокрема".
Згідно інформації від видавництва Aviation International News, "Ce-Liner є проектом електричного літака, реалізація якого стане можлива вже в 2035 році завдяки бурхливому розвитку сучасних технологій, особливо в області отримання та акумулювання енергії. Метою, яку поставили перед собою фахівці Bauhaus Luftfahrt, є створення великогабаритного пасажирського літака, який зможе літати, не роблячи при цьому ніяких шкідливих викидів в навколишнє середовище, за рахунок електричної енергії, що отримується, в основному, з відновлюваних джерел".
Літак Ce-Liner буде побудований, якщо до цього дійде справа, з використанням всіх сучасних технологій та інженерних рішень. За рахунок цього дальність його польоту становитиме близько 900 морських миль. З зображення, яке можна побачити в самому початку, слід, що в конструкції літака використана аеродинамічна схема так званого "C-крила", яка, як вважають проектувальники, дозволить істотно підняти аеродинамічну ефективність літального апарату.
У салоні літака Ce-Liner зможуть розташуватися 189 пасажирів. Така пристойна місткість і достатня дальність польоту дозволять авіакомпаній з допомогою цього літака закрити переважна більшість маршрутів авіаперевезень.