Menu

Мотоцикл зі сферичними колесами здатний рухатися в будь-якому напрямку.

Мотоцикл со сферическими колесами способен двигаться в любом направлении.


Ймовірно, ідея сферичних коліс і сферичної підвіски здасться Вам знайомим. Це тому, що Ви могли це бачити раніше в науково-фантастичних фільмах, зокрема, у фільмі "Я, робот", в якому Уілл Смітт витворяв вже зовсім незбагненні трюки на красуні Audi RSQ. Неймовірні можливості сферичної підвіски, не обмеженою однією віссю руху, розбурхують не один дослідний і конструкторський розум. А група студентів з Державного університету Сан-Хосе (San Jose State University), не відкладаючи справи в довгий ящик, взялася за створення незвичайного електричного мотоцикла зі сферичними колесами, який зможе рухатися практично в будь-якому напрямку.

Звичайно, те, що роблять студенти досить далеко від ідей сферичної магнітної підвіски, якій деякі умільці збираються оснастити легендарний автомобіль DeLorean DMC-12. Ближче всього рухова сферична система майбутнього мотоцикла знаходиться до роботам BallBot і BallP, які пересуваються, балансуючи на одній кулі.

Мотоцикл со сферическими колесами способен двигаться в любом направлении.


По суті, конструкція мотоцикла являє собою двох подібних роботів, скріплених разом, оснащених кермом і сидінням для водія. В даний час студенти вже закінчили розрахунки конструкції мотоцикла, виготовили деякі елементи і займаються виготовленням куль-коліс з вуглецевого скловолокна. Система приводів та електронного управління успішно пройшла випробування на масштабних моделях, а повномасштабний дослідний зразок мотоцикла повинен бути готовий до випробувань до кінця цього року.

На перших випробуваннях мотоцикл буде здатний пересуватися тільки на малій швидкості. Але по мірі вдосконалення його конструкції, системи приводів, системи керування та програмного забезпечення, він буде наближатися до можливостей, які забезпечує незалежна сферична підвіска. Студенти стверджують, що на цьому мотоциклі, рухаючись в одному напрямку, можна буде здійснювати кругове обертання навколо осі мотоцикла, для цього потрібні лише трохи більш складні алгоритми керування обертанням коліс.

А що повинно вийти в самому кінці реалізації цього цікавого проекту можна побачити на одному з наведених нижче відеоролику.





|