Автомобілі-роботи можуть успішно пересуватися без використання системи GPS.
Люди, що сидять за кермом автомобіля, досить часто використовують Систему глобального позиціонування (Global Positioning System (GPS) для прокладання маршруту при русі по незнайомих місцях. Але, як би там не було, навігаційні системи не можуть забезпечити належне покриття, точність і надійність роботи. А саме це потрібно для успішного та безпечного руху автомобілів-роботів. До того ж GPS не в змозі підказати комп'ютера автомобіля про те, що оточує його в даний момент, про близькість до перешкод, інших автомобілів, пішоходів і про їхні наміри.
Але більшість роботів-автомобілів використовують GPS в якості основного навігаційного інструменту або як доповнення до інших технологій. Але дослідники з Оксфорда розробили нову навігаційну систему, що дозволяє усунути залежність автоматичних автомобілів від системи GPS. Ця система була встановлена на позашляховику "Wildcat", виробництва компанії BAE Systems.
"Очима і вухами" цієї системи є лазери, камери і безліч інших датчиків, встановлених на автомобілі. Величезний потік інформації надходить в комп'ютер системи управління, який будує на їх підставі детальну тривимірну модель довкілля в режимі реального часу. Ця модель, актуальна в кожен момент часу, що дозволяє системі оцінити стан навколишнього середовища, вибрати необхідні направлення і швидкість руху. Зразки цих моделей, створені системою з дуже високою точністю, можна побачити на двох нижчеподаних відеороликах.
Дослідження Оксфордських вчених підтримуються Європейською радою Engineering and Physical Sciences Research Council (EPSRC), компаніями BAE Systems і Nissan. Цей проект є одним з перших проектів створення автономних транспортних засобів, які, не залежачи ні від чого, можуть рухатися де завгодно і самостійно знайти вихід з будь-якої ситуації, яка може статися на дорозі. "Серцем" всього цього є швидка та інтелектуальна обробка даних, що надходять від встановлених на автомобілі лазерів, камер та інших датчиків.