Menu

Зв'язка ключів iCloud. Настроювання та використання


Связка ключей iCloud. Настройка и использование

З кожною новою версією OS X і iOS обидві системи все більше інтегруються в iCloud. Трендом цього року стала заміна таких популярних менеджерів паролів, як 1Password і LastPass за допомогою рішення від Apple. Мова звичайно ж про iCloud Keychain або ж Зв'язці ключів iCloud. Про первинній настройці і подальшому використанні, а також визначені перспективи і деяких підводних каменях ми і поговоримо в цій статті.

Як водиться, почнемо з підготовчого етапу. Для початку роботи з iCloud Keychain нам знадобиться комп'ютер під управлінням фінальної версії OS X Mavericks або мобільний пристрій з iOS 7.0.3 на борту. Або обидва відразу. Якщо з цим проблем немає, то можна приступати до переведення своїх паролів в хмару. Думаю, в рамках даного матеріалу не має сенсу міркувати про доцільність подібної дії. По-перше, це особисте рішення кожного, довіряти чи ні свої паролі і, можливо, банківські картки, хмарного сервісу Apple. По-друге, сама компанія в декількох попередження обіцяє, що паролі зберігаються в зашифрованому вигляді і ніхто в Apple не має до них доступу. Якщо наважилися продовжувати, значить повірили на слово.

Щоб включити в'язку ключів iCloud на комп'ютері під управлінням OS X Mavericks необхідно виконати наступні дії:

  • Відкриваємо системні налаштування і там знаходимо іконку iCloud.

Связка ключей iCloud. Настройка и использование
  • Ставимо прапорець навпроти зв'язки ключів.

Связка ключей iCloud. Настройка и использование
  • Далі можливі два варіанти. Якщо ви використовуєте пароль при вході в свій обліковий запис на Mac, то даний етап можна пропустити. Якщо немає, то можна або встановити такий пароль, або не ламати власні звички і відповісти «не зараз».

Связка ключей iCloud. Настройка и использование
  • Тепер необхідно ввести пароль Apple ID.

Связка ключей iCloud. Настройка и использование
  • Потім настає завершальний етап, але він як раз і є найбільш ускладненим. Система запропонує ввести чотиризначний цифровий код для захисту паролів в хмарі. Він знадобиться, наприклад, якщо ви захочете активувати в'язку ключів iCloud на іншому комп'ютері або iOS-пристрої. Але є й альтернативні варіанти Вони будуть доступні після натискання кнопки «Додатково».

Связка ключей iCloud. Настройка и использование

Зупинимося На цьому моменті докладніше. Всього існує чотири варіанти захисту паролів в iCloud Keychain. Перший описаний вище і являє собою чотиризначний цифровий код. Другий пропонує ввести більш довгий і складний код, який вже може складатися не тільки з цифр, але також з букв і символів. Якщо ви не довіряєте самі собі або не можете придумати нічого досить складного, то можна запитати подібний код у Apple - це третій варіант. Нарешті, останній варіант - не використовувати код безпеки. Проте він не настільки небезпечний, як може здатися на перший погляд.


Связка ключей iCloud. Настройка и использование

Хоча ви і не використовуєте код безпеки, який по-хорошому повинен вводитися на кожному пристрої при активації функції iCloud Keychain в рамках вашого облікового запису, просто так хмарне сховище паролів включити не вдасться. Найпростіше систему пояснити на прикладі. Ви хочете підключити в'язку ключів на iPad. До цього вона була у вас активована лише на маці. Не біда. При включенні функції на планшеті, необхідно ввести пароль Apple ID, а потім підтвердити додавання нового пристрою на комп'ютері, знову ввівши пароль Apple ID. Виходить така собі кругова порука, коли без участі вже підключеного до системи пристрою, не вдасться додати нове. По-моєму, цілком безпечно і немає потреби запам'ятовувати зайвий пароль. Адже ми використовуємо в'язку ключів, щоб навпаки нічого не запам'ятовувати.


Связка ключей iCloud. Настройка и использование

Вище була описана активація iCloud Keychain на комп'ютері під управлінням OS X Диваки. Точно так же виглядає ця процедура на мобільному пристрої на базі iOS. За винятком пари моментів. Необхідний перемикач знаходиться за адресою Налаштування - iCloud - Зв'язка ключів. Якщо ви використовуєте iCloud Keychain за четвертим методом, тобто без жодних паролів, то весь процес пройде аналогічним чином. Інакше власників мобільних пристроїв з деяких країн чекає неприємний сюрприз.


Связка ключей iCloud. Настройка и использование

Справа в тому, що iOS 7 зажадає номер телефону, на який можна відправляти SMS-повідомлення. Вони будуть містити ідентифікаційний код, який потрібно буде вводити при використанні коду безпеки, створеного вами раніше. Жителі Росії на цей рахунок можуть не турбуватися - країна є в списку і вказати номер не складе праці. Інша ситуація чекає користувачів з Білорусі та України. Їх країн в списку немає і ввести номер не вдасться. В цьому випадку поки є одне рішення, яке дійсно вирішує проблему - активація зв'язки ключів за допомогою OS X. Тільки так вдасться уникнути неможливість введення номера в iOS 7.


Связка ключей iCloud. Настройка и использование

Отже, на цьому процес активації зв'язки ключів iCloud закінчений, можна приступати до роботи. Але чи зможе рішення від Apple позмагатися із відомими менеджерами паролів сторонніх розробників. Зв'язка ключів справно запам'ятовує ваші логіни і паролі до сайтів, номери і дані кредитних карт, крім коду безпеки, зрозуміло. Автоматичне заповнення теж працює прекрасно, але... Є така група сайтів, які відправляють браузерам наполегливе прохання не зберігати пароль, нібито піклуючись про безпеку користувачів. Чим це загрожує для користувачів iCloud Keychain? Safari можна примусити зберігати і такі паролі, використовуючи налаштування, але при цьому обов'язковою умовою буде установка пароля на доступ до вашого облікового запису на маке або пароль на iOS-устойстве. Готові піти на таке, якщо раніше не користувалися паролями? Сумніваюся.

Далі, зв'язка ключів iCloud працює лише в Safari. Якщо ви працюєте виключно в екосистемі Apple і користуєтеся фірмовим браузером, то проблем немає. Все буде ідеально працювати, справжній Apple-Way. Але от з іншими браузерами виникають проблеми, тому що вони поки ніяк не підтримуються. Так чи інакше, але для iOS це найбільш зручне рішення, якщо ви звичайно використовуєте Safari.

Ще раз повторюся: логіни і паролі від сайтів, дані кредитних карт, паролі Wi-Fi, введені один раз на одному пристрої і збережені в iCloud, будуть доступні на всіх інших пристроях. Були в кафе з iPhone і підключалися Wi-Fi, попросивши пароль у офіціанта. Наступного разу ви прийдете з маком і він сам підключиться, бо вже знає пароль. Та ж ситуація з сертифікатами. Для користувачів, що використовують в роботі виключно техніку Apple, зв'язка ключів iCloud ідеальне рішення. На жаль, вихід за межі екосистеми не обіцяє нічого хорошого. При цьому трохи псує загальну картину кілька надмірна параноя з боку Apple, змушує активувати паролі для доступу до пристроїв або прив'язувати номер телефону. Але все це заради безпеки, на яку всі ми розраховуємо, довіряючи свої паролі і дані хмарного зберігання.

|