Огляд портативної акустики Philips Shoqbox SB7300 і SB7200. Зовні схожі і різні всередині
Philips не новачок в області портативних акустичних систем, включаючи вельми незвичайні рішення, начебто SoundShooter, але лінійкою Shoqbox компанія все-таки змогла здивувати знову. Цікавий той факт, що в її рамках пропонуються два дуже схожих і при цьому абсолютно різні продукти. Розривається шаблон? Тримайте його міцніше і продовжуйте читати, а також дивитися.
Короткий відеоогляд Такі схожіShoqbox SB7300 і Shoqbox SB7200 навіть за назвою практично ідентичні і відрізняються лише на сотню в номері. Упаковка зроблена один в один, причому класно. Міцний бокс з якісного картону з відмінною поліграфією і прийнятим оформленням. Причому компанія не обмежилася лише загальними знімками на упаковці і базовими характеристиками, але також описала основну функціональність пристроїв і це важливо:
Так, я відразу дізнався, що, купивши кілька ідентичних колонок, їх можна об'єднати в стереосистему на манер Intro SW705. Крім того, чорна глянсова панель зі значком Bluetooth на пристроях не для краси, а це датчик для керування відтворенням за допомогою жестів. Не будь цієї інформації на боксі, в процесі експлуатації виникли б казуси, про що я розповім трохи пізніше.
Упаковані колоночки відмінно і замовляти їх з пересилкою через пошту можна сміливо, не побоюючись за збереження. Пристрої закріплені на картонних власників і фактично висять у повітрі.
Випадковий удар демпфируется як самими власниками, так і коробочкою поруч із колонкою, а там ламатися нема чому. Всередині лежить зарядний пристрій, пара USB-кабелів (один для підключення ЗУ, другий, з двома USB-штекерами, для підзарядки від комп'ютера). У випадку з Shoqbox SB7300 в комплекті також є аудіокабель із 3,5 мм джеком для проводового підключення, хоча таке підтримує і модель SB7200, але провід доведеться докуповувати окремо.
Але, геть коробку і пакувальну плівку, пора поглянути на героїв огляду уважніше:
Shoqbox SB7300. Чотири запакованих в алюміній динамікаPhilips позиціонує Shoqbox SB7300 як компактне рішення для дому та оформлена колонка в кращих традиціях побутової аудіотехніки: металева сітка прикриває динаміки, заховані в стильний, компактний і важкий алюмінієвий корпус (маса 610 м):
Тут добре підходить вислів: «Береш в руки, відчуваєш - річ!». Акустика відмінно зібрана, вона монолітна - ніде нічого не люфтить, не деренчить і не ворушиться. Такий собі металевий брусок.
На верхній грані розташувалася кнопка управління, про яку я розповім трохи пізніше, а також великий і непростий регулятор гучності.
За сумісництвом він же є і кнопкою живлення - клік і регулятор висувається, а колонка включається. До речі, в ньому є і вбудоване підсвічування, яка змінює свій колір залежно від ритму музики, що сигналізує про роботу Bluetooth і статус процесу зарядки.
Ручка гучності обертається плавно, ніби вона висить у повітрі і утримується магнітним полем. Обмеження обертання немає, але зрозуміти, що досягнутий максимум гучності легко - про це повідомить сама колонка приємним жіночим голосом.
Крім сповіщення про рівень гучності можна дізнатися про зразкову заряді батареї. Віртуальна дамочка бадьоро заявляє, що ще багато енергії, половина чи менше половини. Також вона повідомляє про готовність колонки до з'єднання з бездротовим джерелом звуку (в цей режим колонка переходить через кілька секунд після включення, якщо не виявила пристрою, з яким з'єднувалася раніше).
Крім того, можна перемкнути мову сповіщень. Стандартний - англійська, але також підтримуються німецька, іспанська та французька, що для російськомовного користувача марно. Тим не менш, така функція є і вона незвичайна. Якщо колонка включена, не діє і не підключена до одного джерела звуку, то вона сама запропонує перейти на ту або іншу мову натисканні на керуючу кнопку.
Щоб вимкнути акустичну систему, достатньо натиснути на регулятор гучності, зафіксувавши його всередині пристрою.
На нижній грані розташувалася підпружинена відкидна кришка, під якою ховається порт micro-USB для підзарядки пристрою:
У пристрої встановлений досить потужний акумулятор для підзарядки якого потрібно або комплектний блок живлення, або відразу два комп'ютерних USB-порту. Спробував зарядити колонку з попомщью ЗУ від iPad 4Gen, але нічого з цього не вийшло. Пролежавши під напругою майже цілий день, вона сигналізувала, що процес зарядки все ще йде. При цьому від комплектного блоку живлення колонка повністю зарядилася за кілька годин.
Що стосується автономності, то вона на цілком стандартному рівні для пристроїв такого роду - вісім годин. Хоча варто враховувати, що досить велика колонка (179 х 72 х 69 мм) і потужна (12 Ватт), при цьому містить аж чотири динаміка з неодимовими магнітами:
Її можна використовувати як у вертикальному положенні, так і в горизонтальному. В останньому випадку не зайвими виявилися гумові ніжки:
Лінійний вхід для проводового підключення розташований в нижній частині пристрою:
А у верхній знаходиться згаданий вище сенсор для безконтактного управління акустикою:
Працює він непогано. Проводимо долонею над сенсором зліва направо або справа наліво і перемикаємо треки, утримуємо пару секунд над ним - зупиняємо відтворення або ж запускаємо його знову.
Хоча іноді трапляються помилкові спрацьовування, якщо поруч хтось проходить і ненароком проводить поруч із колонкою рукою. Тим не менш, функція незвичайна і, що найголовніше - корисне. Особливо вона актуальна для «вуличної» Shoqbox SB7200, коли ви на пікніку, нанизаете на шампур соковиті шматочки м'яса і тут захотілося переключити нудну мелодію - провів рукою перед акустикою і готово.
Перш ніж оцінювати звучання новинок, давайте ближче розглянемо фізично захищений аналог - Shoqbox SB7200.
Shoqbox SB7200. Для екстримуЗагальний дизайн та методи управління у даного аксесуара схожі з Shoqbox SB7300, але в іншому колонки відрізняються. Shoqbox SB7200 орієнтована на використання поза приміщеннями: на природі під час пікніків, подорожей, на пляжі і т. п. Вона не боїться потрапити під дощ, захищена від піску і пилу, а також від випадкових ударів і падіння з невеликої висоти на тверду поверхню.
Пристрій запаковано в міцний прогумований корпус, динаміки приховані під металевою сіткою, під якою також є мембрана, яка не пропускає рідину, але відкрита для звуку.
При бажанні колонку можна причепити на карабін рюкзака, гілочку дерева і куди завгодно в принципі. В комплекті є невелике алюмінієве кільце-карабін:
Присутній і лінійний вхід, захищене водонепроникною заглушкою, але кабель для його використання доведеться докуповувати окремо:
Порт micro-USB, як і в SB7300, розташований в нижній частині, хоча схований за гумовою кришечкою, а не підпружиненою пластикової. Це менш зручно, зате рідину всередину не просочиться.
Регулятор гучності у верхній частині не висувається при натисканні. Роль кнопки живлення виконує керуюча клавіша: затискаєте на пару секунд - колонка включається, ще раз затиснули на 3-4 секунди - вона вимикається.
Зазначу, що ручка гучності виконана з алюмінію і обертається також приємно, як і у розглянутої вище моделі. Голосові повідомлення ідентичні.
Незважаючи на те, що весь прогумований корпус, не мажеться і не дряпається, тобто колонку можна класти як завгодно, але динаміки розташовані лише з одного боку. Відповідно, її варто розміщувати або вертикально, або розташувати на відповідній стороні і визначити її не складно:
Що стосується нутрощів пристрою, то динаміка в ньому всього два, але це відмінні широкодіапазонні випромінювачі з неодимовими магнітами.
Потужність у Shoqbox SB7200 трохи нижче, ніж у Shoqbox SB7300 - 8 Ват проти 12 Ватт і під час тестування це було помітно. Але не гучністю єдиної, як кажуть, живі. Давайте перейдемо до самої важливої частини огляду - до оцінки звуку.
Звучання і порівняння. Культурний звукShoqbox SB7300 і Shoqbox SB7200 в чомусь схожі в плані звуку, але при цьому і досить пристойно відрізняються. Природно, треба робити знижку на те, що остання менш потужна, хоча це виражається лише в гучності, якість звучання не страждає.
Так, Shoqbox SB7300 дуже гучна і легко озвучить невеликих розмірів кімнату аж до організації танців з гостями. У колонки добре опрацьовані середні частоти, ніж за звучанням нагадує MacBook - відтворює чітко і різко. Гарні і високі частоти, а ось баси дещо відстають. Принаймні, якщо включаєш акустику на повну гучність. Хрипения немає, але переважають середні і високі частоти. Бас лише зазначається, мовляв, є ударні, але в грудях не віддає. Таким чином, на максимальній гучності звучання стає трохи нуднуватим і плоским. На середній гучності все добре - досить низьких, ну а з іншими частотами біля колонки в принципі немає проблем.
Цікаво було провести порівняння цієї колоночки з конкурентом по вартості і функціональності - з JBL Charge.
Вийшла свого роду битва США і Європи, Нового і Старого Світла. Американці максималісти і продукти у них частенько такі ж. Charge володіє величезною гучністю для такої крихітки і навіть примудряється перекрикувати Shoqbox SB7300, причому особливо не напружуючись. Це, якщо чесно, дивно, адже за габаритами пристрою схожі.
Але міць не завжди означає якість. Так JBL Charge сильно голосніше і місцями басовіші, але рішення Philips звук здається більш правильним і більш детальним. Що стосується жанрової сумісності, то «європейцю» краще даються спокійні мелодії, чіл-аут, поп. Електроніка звучить непогано, але в танок при такому звучанні не кинешся - немає могутнього «басового кача». З важкою музикою ситуація краща за рахунок хорошого відтворення середніх частот. «Американець» ж дещо програє в детальності звуку при роботі зі спокійною музикою, але на електроніці він розкривається повною мірою. Хочете «розриву барабанних перетинок» і стрибають у такт музиці очних яблук - беріть JBL. Потрібна детальність і відносно висока якість відтворення без максимальної гучності і екстриму - Shoqbox SB7300 відмінний вибір. Та й зовні вона суворіше і, як мені здається, більш універсальна для будь-якого інтер'єру.
Shoqbox SB7200 не створювалася для цінителів музики. Це хардкорних акустика в дорогу, якій не страшні негаразди туристичного походу, душової кабінки або поїзда. Відповідно, на особливий шик в плані звуку я не розраховував. Тим не менше, був приємно здивований.
Колоночки звучить басовіші і об'ємніше, ніж більш дорога модель Shoqbox SB7300. Хоча по гучності вона поступається, чому причиною як знижена потужність, так і водонепроникна мембрана. Зате на максимальній гучності колонка не зривається на крик і продовжує звучати рівно і басовито.
Якщо судити про детальності звуку, то в алюмінієвій моделі вона вище. Коли порівнюєш колонки напряму - Shoqbox SB7200 звук здається трохи задавленим. Але варто пару хвилин послухати будь-яку з них окремо, як всі питання в плані вибору відпадають. Якщо не потрібна велика гучність і особлива детальність звуку, просто хочеться «прокачати» колоночки ноутбука або послухати на тлі музичку на природі і в дорозі, то SB7200 буде відмінним вибором. Не забувайте також про підвищену басовито і фізичного захисту колонки.
Ну а для чисто домашнього використання і якщо готові переплатити пару тисяч рублів добре підійде старша модель. Ціна питання - до 8000 руб. за SB7200 і до 10000 руб. за SB7300.
P.S. В обох розглянутих колонках Philips також є вбудований мікрофон, тобто, вони можуть використовуватися в якості спікерфона для відповіді на дзвінки. Це приємне доповнення до безконтактного датчика управління акустикою.