Menu

[Kickstarter] Melon. Фокусуйся правильно


[Kickstarter] Melon. Фокусируйся правильно

Зараз все більшу популярність набирає тема носяться датчиків, взаємодіючих з iPhone. На розум приходять Jawbone Up, який виявився дуже корисним для визначення фаз сну, а також Nike+ Fuelband, чудово відслідковує фізичну активність. Але на цьому фантазія розробників не вичерпується. Наприклад, команда Melon запропонувала відстежувати активність мозку, а якщо точніше, то рівень сфокусованості. Навіщо це потрібно? О, варіантів використання отриманих даних маса, найпростіший з яких - це ефективно виконана робота, будь то написання статті або ж заняття йогою.

Технологія і теорія

Melon являє собою силіконовий обруч на голову з трьома вбудованими електродами, які використовуються для відстеження електричної активності мозку. Тобто, в основі пристрою лежить технологія EEG, або електроенцефалографія (ЕЕГ).

Ідея проста, насправді. Мільярди нейронів в головному мозку випромінюють електричні імпульси в певній послідовності залежно від поточної активності людини. Проблема в тому, що випромінювання відбувається постійно, так як мозок працює безперервно і весь час підтримує тіло в робочому стані. Будь-яка м'язова активність, підтримка роботи серця і внутрішніх органів - все це змушує нейрони випромінювати енергію і складність в тому, щоб виявити окреме випромінювання. В даному випадку це фокусування мозку на певній діяльності. У компанії Melon змогли вирішити цю задачу.


[Kickstarter] Melon. Фокусируйся правильно

Зокрема, за апаратну частину відповідає чіп NeuroSky забезпечує точність відстеження мозкових хвиль на рівні 96% у порівнянні з дослідними та медичними електроенцефалографами (такі здорові машини з масою датчиків-присосок, що кріпляться до голови). Це дуже серйозний показник, який дає надію на появу та інших пристроїв такого роду. Можливостей використовувати ЕЕГ в комерційних та медичних цілях маса, особливо що стосується протезування, але раніше людей обмежували громіздкі прилади. До речі, згаданий чіп NeuroSky є результатом копіткої праці протягом дев'яти років.

З iPhone аксесуар зв'язується через Bluetooth, а взаємодія побудовано на базі фірмового додатка. Природно, перш ніж його створити було проведено безліч тестів і перевірок, щоб точно визначити малюнок мозкового випромінювання при збільшенні або зниженні сфокусованості людини. Таким чином, програма банально відстежує поточний стан користувача і демонструє відповідні маркери: низька сфокусованість, середня, висока. Начебто все просто, але на основі цих даних можна зробити масу всього корисного. Більш того, розробники з Melon навчили додаток масі важливих трюків і дали чимало можливостей його розвитку, про що і піде мова нижче.

Практика і навіщо всі ці танці навколо мозкових хвиль


[Kickstarter] Melon. Фокусируйся правильно

Окей, стежимо за рівнем сфокусованості, бачимо на графіку, що з усім цим робити? Візьму приклад із власної практики. Новину можна написати за 15 хвилин, а можна витратити на той же матеріал півтори години. Буває, що пальці пурхають над клавіатурою і думки перетворюються в зв'язний і цікавий текст з величезною швидкістю, але є й зворотні ситуації, коли сидиш перед комп'ютером і тупишь, нездатний видавити і одного нормального пропозиції. Все це залежить від сфокусованості. Якщо в голові каша, думки витають десь у хмарах, і ти не здатний зібрати очі в купу, то про яку ефективну роботу може йти мова? Особливо неприємно, коли цей самий рівень змінюється прямо в процесі виконання важливого завдання і робочий графік починає руйнуватися як картковий будиночок.

У такому випадку у кожного є свої способи підбадьоритися, так сказати. Хтось робить невелику фізичну розминку чи випиває чашку кави з шматочком шоколаду, комусь допомагає 10-хвилинна прогулянка, хтось лізе в Твіттер і на цьому робота взагалі закінчується, комусь допомагає сфокусуватися музика. Але не завжди буває результат від, здавалося б, дієвих методів.

Melon створювався саме для того, щоб точно знати - чи допомагає поточна активність поліпшити фокусування або ж користувач просто даремно втрачає час. Додаток попередить, що рівень фокусування знизився, треба щось з цим робити. Вставив навушники у вуха, включив улюблений альбом, дивись, графік на екрані поповз вгору, сфокусованість збільшилася - відмінно!


[Kickstarter] Melon. Фокусируйся правильно


[Kickstarter] Melon. Фокусируйся правильно

Крім того, на основі отриманих даних можна прийняти рішення про припинення роботи. Навіщо мучити себе, якщо процес не йде?

Але найважливіше те, що додаток поступово навчається, відстежуючи активність користувача і зберігаючи позитивно впливають на сфокусованість моменти у власній базі даних. Крім того, можна тренувати своє вміння зосереджуватися в ігровій формі. Чим краще і ефективніше вдається зосередитися, тим швидше складається фігурка орігамі у вбудованій в додаток Melon міні грі.

Великий потенціал


[Kickstarter] Melon. Фокусируйся правильно

Melon в підсумку може обернутися як банальним пшиком, так і самої справжньою революцією в сфері носяться датчиків. Все залежить від того, наскільки активно проект буде розвиватися і справді все так добре, як показують розробники на Kickstarter.

Але варто відзначити, що і творці проекту розуміють важливість його розвитку. Тому вони створили SDK для програмістів, що дозволить інтегрувати сторонні додатки з Melon. До того ж буде доступна з апаратної взаємодії з датчиком. Останнє особливо важливо, так як передбачає формування цілої екосистеми продуктів на основі електронного обруча.

Якщо проект отримає підтримку публіки, то у нього велике майбутнє, від якого рукою подати до управління технікою силою думки. Потенціал для цього є. До кінця збору коштів на Kickstarter залишилося ще 28 днів, а люди вже вклали майже $87 тис. з необхідних $100 тис.

Вартість обруча становить $100 і він буде випускатися в трьох розмірах (S, M, L) і в двох кольорах (чорний і білий). Очікується, що перші екземпляри Melon потраплять до інвесторів в листопаді цього року. [Kickstarter]

Спасибі за наводку, Антон Оленєв.

|