Огляд Jawbone Up 2.0. Маленькі кроки до великої і правильного життя
У Jawbone Up складна доля. Це один з перших так званих «розумних» аксесуарів, покликаних підвищити якість нашого життя, мотивувати рухатися більше, правильніше харчуватися, спати в розумних межах і т. п. Причому робити це гаджет повинен ненав'язливо. Але часто буває так, що перший млинець виходить грудкою. З оригінальною моделлю пристрою це і сталося - маса технічних недоробок поставила на ній хрест. Здавалося, що і творець розчарувався в своєму дітище, так як майже рік про Jawbone Up не було ні слуху ні духу. Але протягом цього часу в компанії кипіла робота над новою, покращеною моделлю. Вдалося їй довести аксесуар до розуму? Давайте перевіримо!
Хочеш зробити добре, зроби самJawbone не особливо поширюється про причини невдачі з Jawbone Up першого покоління. Відомо, що мав місце ряд технічних недоробок, з-за яких швидко виходив з ладу акумулятор і виникали проблеми з синхронізацією. Зокрема, всередину браслета банально потрапляла вода, хоча не повинна була, так як він нібито від неї захищений. Але навіть якщо користувач примудрявся не намочити пристрій, рано чи пізно він все одно стикався з проблемами передачі даних в iPhone. Винна недопрацьована конструкція першого Jawbone Up, який дуже погано реагував на частий вигин (ламалися внутрішні з'єднання). А адже за рахунок цього самого вигину браслет надівається і знімається.
За легендою проштрафилися партнери-виробники, з якими Jawbone співпрацює і яким компанія довірила збірку і, схоже, розробку конструкції теж. Але і творцеві аксесуара теж треба було краще контролювати процес. Адже коли Jawbone взялася за справу сама, то змогла все зробити правильно, що довів досвід експлуатації нового гаджета. Правда, на переробку пішов майже рік, а в процесі розробки довелося створити 28 нових виробничих процесів. Сама ж конструкція Jawbone Up 2 затягнула більш ніж на сотню патентів, які виробник зареєстрував у процесі.
Щось я не пригадую такого галасу щодо використаних технологій у часи запуску оригінальної моделі. Jawbone явно намагалася освоїти нову для себе область нахрапом, але нічого не вийшло. Як мовиться, хочеш щось зробити добре, зроби це сам. Результатом такої ось роботи над помилками стало дійсно надійне і зручне пристрій.
Гумовий браслет зі сталевою начинкоюЗовні Jawbone Up 2.0 не відрізняється від оригіналу. Незважаючи на технічні огріхи першої моделі, дизайн у неї гарний, незвичайний і функціональний, плюс є кілька варіантів забарвлення. Браслет буквально одним рухом надівається на руку, точно також і знімається.
Зовнішнє покриття - це якісна гіпоалергенна гума, всередині - основа з ресорної сталі, на якій розміщені всі електронні модулі, а саме, процесор, вібромотор, акселерометр, світлодіод, флеш-пам'ять, акумулятор і супутня начинка. У компанії називають пристрій носимым комп'ютером і до певної міри це дійсно так. Хоча в порівнянні з тим же iPhone, аксесуар скоріше є багатофункціональним датчиком, здатним моніторити ряд показників за заданою програмою і виконувати деякі команди. З іншого боку, в минулому комп'ютери не могли змагатися по своїй продуктивності і з сучасними калькуляторами. Так що як для одного з перших представників нового роду аксесуарів Jawbone Up цілком можна назвати комп'ютером. До того ж він дає дуже цікаві і корисні можливості. Перш ніж перейти до них, давайте традиційно поглянемо на упаковку і на те, що всередині.
Коробка дуже приємна і дорога, в кращих традиціях Jawbone. Усередині крім гаджета знаходиться інструкція та спеціальний кабель зарядки «USB→3,5 мм джек». Відверто не густо, хоча, а що ще можна покласти всередину? Все необхідне є.
Самі ж браслети бувають трьох розмірів: S або маленький (140-155 мм, 19 м), M або середній (155-180 мм, 22 р) і L або великий (180-200 мм, 23 г). На руці аксесуар відмінно сидить, не заважає і практично не відчувається. Хоча варто зазначити, що хоч і тримається браслет міцно, у нього немає жорсткої фіксації як, наприклад, у Nike+ Fuelband. Відповідно в натовпі він може за щось зачепитися (за одяг толкущихся людей) і злетіти - доводиться стежити.
Зате можна не напружуватися, якщо раптом потрапите під дощ. Jawbone все-таки довела фізичний захист пристрою до розуму, і тепер воно дійсно не боїться ні води (витримує занурення до метра), ні інших рідин. Падіння з пари метрів на тверду поверхню браслет теж легко переносить без шкоди для себе.
Що ж, з конструкцією розібралися, пора б поглянути на можливості цього «носимого комп'ютера»
Під ковпакомОсновне завдання Jawbone Up 2.0 - це цілодобово стежити за активністю користувача, що робиться за допомогою акселерометра і технології MotionX.
Отриманий результат зберігається в безкоштовному фірмовому додатку UP by Jawbone [iTunes link] на iPhone, і вже в ньому можна переглянути, наскільки якісно і корисно було проведено день, чи досягнуті поставлені цілі і, взагалі, чи була хоч яка-те фізична активність. Звичайно, поняття активного способу життя у кожного своє, але є й усереднені значення, побудовані на основі статі, віку, ваги та інших параметрів, які необхідно ввести при першій синхронізації аксесуара з телефоном:
Очікували побачити в Jawbone Up модуль Bluetooth 2.0? На жаль, його немає, і для синхронізації браслет доведеться зняти з руки, зняти ковпачок і підключити аксесуар до iPhone через 3,5-міліметровий роз'єм.
Загалом, невелика проблема, та й плюс в цьому теж є. Відсутність бездротового модуля вельми позитивно позначається на часі автономної роботи пристрою, яке становить близько 10 діб. Заряджається ж воно всього за півтори години, а до 80% ємності акумулятора - за 40 хвилин.
Отже, повертаємося до стеження. На основі базових даних про користувача аксесуар становить рекомендації щодо фізичної активності і кількості необхідного сну. За легендою, якщо дотримуватися їх, то самопочуття буде хорошим, а настрій бадьорим.
Судячи з досвіду, для молодих і міцних організмів аксесуар призначає 10-12 тис. кроків у день і сон у межах восьми годин. Ось тут і починається магія! Одна справа, коли ти знаєш про якісь там гіпотетичних рекомендаціях, і зовсім інша - коли реально можеш слідкувати за власною активністю. Потихеньку це впливає на твою поведінку, адже хочеться відчувати себе добре, хочеться тішитися надією, що з'їдена половинка тортика буде пущена на підтримку фізичної активності тіла, а не виявиться відкладена на животі або ще в якихось місцях. От і починаєш ходити по сходах пішки, а не кататися на ліфті, віддавати перевагу пішу прогулянку товкучці в громадському транспорті і, взагалі, ворушишся більше.
Крім того, система здатна відстежувати не лише банальну ходьбу, але і іншу фізичну активність, включаючи роботу з утяжелениями, їзду на велосипеді, карабканье по лісах, горах і буеракам і т. п. Правда, вказати тип активності доведеться через додаток самому:
Ще одна цікава функція аксесуара - це розумний будильник. По рухах користувача під час сну браслет може відслідковувати його фази і будити в правильний час, коли організму легше всього прокидатися. В теорії це фаза легкого сну. На практиці ж як-то особливої різниці не відчувається, ти піднімаєшся по сигналу Jawbone Up 2.0, який спрацьовує в межах півгодини до призначеного часу, або звичайного будильника в строго призначений час. Можливо, браслет не дуже точно ці самі фази відстежує або ж теорія все-таки розходиться з практикою. Але однозначний плюс є - вібрація на руці будить м'якше і приємніше, ніж звуковий сигнал телефону або годин. Крім того, дуже цікаво подивитися на статистику: як довго була фаза глибокого сну, скільки тривав легкий сон, дрімота спокійною чи ж ти прокидався.
Зіставляючи ці дані у підсумку можна виробити певну схему, при якій вдається виспатися найкраще. Плюс поступово простежуються взаємозв'язку між денною активністю і нічним сном - чим більше і активніше ворушишся, тим краще спиш.
Крім того, сподобалася функція короткого відновного сну, він же Power Nap. Відчуваєш посеред дня, що сил працювати немає, виставляєш час, протягом якого можеш подрімати, і браслет постарається розбудити тебе у фазі короткого сну. Теоретично, повинен прокинутися бадьорим або, як мінімум, бадьорим. Знову ж таки, раз на раз не доводиться.
Є корисна функція для тих, у кого тотально сидяча робота, коли можеш примостити п'яту точку вранці і піднятися з крісла тільки ввечері. А можеш і не підніматися, а тут же і впасти спати... жарт. Як би там ні було, але в Jawbone Up 2.0 є можливість задати сигнал, який буде спрацьовувати в певні проміжки часу, нагадуючи, що пора б піднятися, потягнутися і трошки поворухнути затекшим тільцем.
Для особливих маніяків, які звикли крім фізичної активності вважати ще й поглинені калорії, така можливість є: фотографуєте з'їдене блюдо і вносите його калорійність у фірмовий додаток. В кінці дня вся ці дані будуть об'єднані зі статистикою фізичної активності, після чого можна зрозуміти, чи було п'яте тістечко зайвим чи ні. Все це добре, але не для нашого ринку. Функція зчитування штрихкодів не розуміє місцевих продуктів, вона розрахована на американський ринок. А точну кількість калорій у борщі і десятках інших страв я не знаю.
Маленькі кроки до великої і правильного життяЗ одного боку, всі ці «танці» з якимись браслетами здаються дурістю, мовляв, пограєшся і забросишь. З іншого боку, вся наша життя будується з дрібниць і іноді зовсім непомітні і, на перший погляд, незначні події можуть кардинально вплинути на нашу долю.
Надіти Jawbone Up 2.0 на руку, встановити фірмове додаток, синхронізувати пристрій - на це піде буквально кілька хвилин життя. А потім достатньо лише час від часу підключати браслет до iPhone, щоб зберігати статистику. Не треба стежити за нею відразу, нехай накопичиться якийсь пул даних. І ось, через пару-трійку тижнів ти зможеш поглянути на себе трошки з іншої сторони.
Часто це буває справжня виворіт - дуже неприємна частина життя, яка явно демонструє витікає крізь пальці здоров'я і йде в нікуди час. Можливо, шок виявиться досить сильним, щоб струсити тебе і змусити жити активно, по справжньому, а не просто існувати і плисти за течією до ожиріння в молодому віці, до проблем із серцем і до інших неприємностей.
Так, сьогодні такого роду пристрої все ще є дорогим задоволенням ($130 в США і до $250 в наших краях), але це лише перші представники абсолютно нового типу аксесуарів. Пройде рік, два, три і з'являться більш дешеві альтернативи. Головне, що початок покладено і в нас з'явився ще один потужний інструмент, здатний зробити життя краще і комфортніше, а тіло здоровіше.
Автори: Роман Юр'єв і Артур Малосиев
Купити Jawbone UP